Webbyt
 
 
   
Euroopa
 
Portugal
 
Assoorid
 
Madeira
 
Hispaania
 
Gibraltar
 
Kanaari saared
 
Andorra
 
Monaco
 
Prantsusmaa
 
Suurbritannia
 
Iirimaa
 
Fääri saared
 
Island
 
Gröönimaa
 
Itaalia
 
Malta
 
San Marino
 
Vatikan
 
Šveits
 
Liechtenstein
 
Austria
 
Saksamaa
 
Luksemburg
 
Belgia
 
Holland
 
Taani
 
Norra
 
Rootsi
 
Soome
 
Eesti
 
Läti
 
Leedu
 
Kaliningradi oblast
 
Poola
 
Tšehhi
 
Slovakkia
 
Ungari
 
Sloveenia
 
Horvaatia
 
Bosnia ja Hertsogoviina
 
Serbia
 
Montenegro
 
Kosovo
 
Makedoonia
 
Albaania
 
Rumeenia
 
Bulgaaria
 
Kreeka
 
Küpros
 
Venemaa
 
Valgevene
 
Ukraina
 
Moldova
 
Gruusia
 
Armeenia
 
Aserbaidžaan
Lähis-Ida
Aasia
Austraalia ja Okeaania
Ameerika
Aafrika
   
 
Webbyt
 
Slovakkia
EST » Reisimine riigiti » Euroopa » Slovakkia
SisukaartPrindi
     
 

Slovakkia

Riiki pääsemine

Slovakkiasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Kõik välismaalased peavad pärast riiki sisenedes ennast kodakondsusametis kolme päeva jooksul registreerima, Euroopa Liidu kodanikud peavad seda tegema kümne päeva jooksul. Kohale tuleb minna isiklikult, kaasas pass või ID-kaart. Tuleb täita avaldus, kuhu märgitakse elukoha aadress.

Slovakkia välisesinduste nimekiri, eestlastel soovitatakse pöörduda Riiga. Eestil katab Slovakkiat Viinis asuv saatkond. Slovakkia (Schengeni) viisa taotlemine nende riikide kodanikele, kes ei kuulu Schengeni viisaruumi.

Reisiinfo

Reisiinfot Slovakkia kohta http://www.slovakia.travel, http://www.slovakia.org/tourism, https://tripedia.info/location/europe/slovakia ja http://slovakia-travelguide.info. Suusapuhkuseks.

Lennufirmad Ryanair ja Czech AirlinesDeutshe BahnTšehhi raudteeAustria raudtee ja Slovakkia raudtee. Bussifirma Slovaklines/Eurolines. Rongi- ja bussiliikluse planeerija. Bussipiletite ostmine. Linnadevahelisi ja rahvusvahelisi bussipileteid müüb ka Student Agency.

Bratislava ja Bratislava ühistransport. Bratislava lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Viini lennujaam ja selle bussiühendused Slovakkia, Ungari ja Tšehhiga.

Trnava ja Trnava ühistransport (slovaki keeles). Nitra ja Nitra ühistransport. Trencin ja Trencini ühistransport. Žilina ja Žilina ühistransport. Martin. Banska Bystrica ja Banska Bystrica ühistransport (slovaki keeles). Prešov ja Prešovi ühistransport (slovaki keeles). Košice ja Košice ühistransport (slovaki keeles), trammiliikluse kaart

Eesti haigekassas kindlustatud inimesed, kes viibivad teises liikmesriigis ajutiselt, saavad vajaminevat arstiabi võrdsetele tingimustel selles riigis elavate kindlustatud inimestega. Selleks tuleb taotleda haigekassast Euroopa ravikindlustuskaart. Vajaminev arstiabi ei ole siiski tasuta, maksta tuleb patsiendi omavastutustasud (visiiditasu, voodipäevatasu jne) asukohamaa tariifide järgi. Seetõttu soovitab välisministeerium lisaks Euroopa ravikindlustuskaardi kaasavõtmisele sõlmida reisikindlustuslepingu.

Eestikeelsed reisiblogid

http://reisilesaaraga.blogspot.com.ee (2018)

http://www.annikavokksepp.com (2017)

http://herzireisid.blogspot.com (2014)

http://vaataringi.blogspot.com.ee/search/label/Slovakkia (2014)

http://toomik.blogspot.com (2010)

Eestikeelsed raadiosaated

Vikerraadio. Kuula rändajat. Tatra mäed Slovakkias. 2009


 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
< Jaanuar 2019  >
 

 
Free website - Webbyt