Webbyt
 
 
   
Euroopa
Lähis-Ida
 
Iisrael
 
Jordaania
 
Liibanon
 
Süüria
 
Iraak
 
Iraan
 
Saudi Araabia
 
Jeemen
 
Omaan
 
Araabia Ühendemiraadid
 
Katar
 
Bahrein
 
Kuveit
Aasia
Austraalia ja Okeaania
Ameerika
Aafrika
   
 
Webbyt
 
Saudi Araabia
EST » Reisimine riigiti » Lähis-Ida » Saudi Araabia
SisukaartPrindi
     
 

Saudi Araabia

Riiki pääsemine

Eesti kodanikule on vajalik viisa, mida on võimalik taotleda Saudi Araabia saatkonnast Stockholmis. Täpsemalt võib viisatingimuste kohta lugeda Saudi Araabia välisministeeriumi koduleheküljelt. Riigis ei ole Eesti saatkonda ega aukonsulaati, abi saamiseks tuleb pöörduda teiste Euroopa Liidu riikide esindustesse.

Eesti välisministeerium soovitab enne riiki sisenemist tuleks tutvuda tollireeglitega. Saudi Araabia toll võib nii riiki sisenemisel kui ka väljumisel konfiskeerida isikule kuuluvaid elektroonilisi seadmeid, kui neil puuduvad vajalikud litsentsid. Alkoholi ja narkootikumide omamine, tarbimine ja  riiki toomine on keelatud ja karistatav.

Reisiinfo

Reisiinfot Saudi Araabia kohta http://www.saudiarabia-travel.org, http://www.the-saudi.net ja http://www.saudia-online.com/Travelling%20to%20Saudi%20Arabia.htm. Saudi Araabia raudtee.

Välisministeerium hoiatab, et Saudi Araabia Jeemeniga piirnevatel aladel võib esineda terrorismioht. Eelkõige tasub säilitada suurem tähelepanelikkus välismaalaste seas populaarsetes kogunemiskohtades. Samuti tasub olla ettevaatlik ja ülimalt tähelepanelik suurte rahvakogunemiste ajal  (turud, palverännakud jms)  Kuigi riigis on kuritegevust vähe,  võib esineda suures rahvamassis välismaa kodanikelt dokumentide ja rahakoti näppamist. Tasub teha eelnevalt oma passist ja viisaleheküljest koopia ja hoida neid originaalidest eraldi.

Meditsiiniabi on Saudi Araabias väga heal tasemel, kuid väga kallis. Välisministeerium soovitab kindlasti sõlmida reisikindlustuse ja konsulteerida lähima reisimeditsiini kabinetiga, milliseid vaktsineerimisi tuleks eelnevalt teha ja kuidas vältida võimalikke terviseriske.

Reisides islamimaades, tuleks jälgida kohalikke tavasid ja respekteerida kohalikke väärtushinnanguid. Eriti tundlikud ollakse ramadani ajal ja pühapaikade külastamisel. Riietuda tuleks tagasihoidlikult, kuna on olnud juhtumeid, kus kohalikke tavasid eiravaid välisriikide kodanikke on karistatud

Eestikeelsed reisiblogid

https://vihulamoto.ee (2018)

janareisibringi.blogspot.com (2009)

https://vontroba.wordpress.com (2006)

http://alsaudi.blogspot.com (2005-2006)

Eestikeelsed raadiosaated

Vikerraadio. Usupidustused Aasias. 2013.


 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
< Jaanuar 2019  >
 

 
Free website - Webbyt