Webbyt
 
 
   
English
Uudised
Birma ja Tai 2016
India 2015
Ühe euroga Pärnust Prantsusmaale
Vietnami ja Kambod˛a reis
Eestikeelsed reisiportaalid
Ingliskeelsed reisiportaalid
Hääletamine
Autoturistile
Ilmaportaalid
Kohalik aeg
Reisiraha
Reisijate õigused
Geograafiamängud
Vaatamisväärsused
Usupühad
Festivalid
Näidismarsruudid
 
Nädal Kreekas
Ingliskeelsed dokfilmid ja reisisaated
   
 
Webbyt
 
Nädal Kreekas
EST » Seljakotirändur » Näidismarsruudid » Nädal Kreekas
SisukaartPrindi
     
 

Nädal Kreekas – kulu alates 500 eurost

Iga seljakotireisi kõige olulisem kulutus on lennupiletid. Selle näidismarsruudi (reisikava) aluseks on võetud Air Balticu kodulehelt leitud Riia-Ateena-Riia 189,50 eurot maksnud piletid. Väga kaua ei pruugi neid seal sellise hinnaga olla...

Reisi ettevalmistused

Ostke Air Balticu kodulehelt Ateena piletid, märkides Riiast algava reisi algusajaks 24. ja tagasitulekuajaks 30. septembri. Tallinnast reisi alustada on kallim ja ebamugavam. Näiteks Tallinn-Ateena-Tallinn piletid 12.-18. septembriks maksavad küll ainult 221,74 eurot, kuid sel juhul tuleb öö Riias veeta. Targem on juba kohe Riia algus- ja lõpp-punktiks valida. Estonian Airi kõige odavamad piletid septembri lõpus – oktoobri alguses maksavad 281 eurot.

Lennukipileti eest tasumiseks on vaja krediitkaarti. Võtke mõnest pangast tavaline Visa Classic kaart, mille puhul on teil aega kuni üks kuu ostusumma tagasikandmiseks. Sel juhul te pangale intressi maksma ei pea. Krediitkaardi kuutasu on näiteks Swedbankis 0,96 eurot ehk 15 krooni.

Krediitkaart on lennukipiletite ostmiseks, öömaja broneerimiseks, auto rentimiseks jne hädavajalik. Ärge laske endale pangas kallima kuutasuga Visa Goldi või American Expressi kaela määrida. Kui te just väga sageli ei reisi, on üheks-kaheks korraks eraldi reisikindlustus osta odavam.

Krediitkaardiga internetis tasudes on allkirja eest kaardi taha kirjutatud kolm viimast numbrit. Paljud pangad tahavad juba ka spetsiaalset salasõna, mis tuleks enne maksmist panga internetikeskkonnas või telleri abiga seada.

Laupäev, 24. september

Teil on vaja kolm tundi enne lennuki väljumist (kell 11) Riia lennujaamas olla. Kõige parem, kui mõni tuttav teid autoga ära viskab. Tallinnast sõidab kell 00.30-4.50 Riia lennujaama Simple Express (hind 15 eurot), Tartust kell 2.05-6.30 Simple Express (hind 15 eurot). Ecolinesi ja Hansabussi bussid teile sobivaks ajaks Riia lennujaama ei jõua.

Võtke kindlasti kaasa ID-kaart või pass ja igaks juhuks ka lennupiletite väljatrükk. Lend kestab 3 tundi ja 25 minutit ning kell 14.25 peaksite Ateena lennujaamas olema.

Ateena lennujaamast viib linna metroo. Lennujaama peatus on liini nr 3 (sinise liini) jätk, võtke suund kesklinna peatuste Syntagma ja Monastiraki suunas. Sama platvormi kasutavad nii metroo- kui linnalähirongid, olge tähelepanelik, et te ikka metroosse läheksite.

Metroopileti hind sõltub sellest, kuhu sõita kavatsete. Pilet tuleb kinnitada enne eskalaatoriga alla ja rongiminekut, muidu võib kontrolör teile 120 eurot trahvi teha. Tagasi lennujaama sõites on oluline teada, et lennujaama läheb vaid osa liini nr 3 ronge ja lennujaamarongid on eraldi tähistatud. Tavalised metroograafikud leiate siit, eraldi lennujaamaliini siit.

Lennujaamast viivad linna ka ööpäev läbi sõitvad bussid. Nr X95 viib Syntagma väljakule (metrooliinid 2 ja 3), X96 Piraeusi (metrooliin 1) jne. Pilet maksab 3,20, 27 kilomeetri kaugusel asuvasse linnakeskusesse sõitmiseks kulub sõltuvalt liiklusest 45 minutit kuni poolteist tundi.

Taksoga kesklinna sõitmine peaks maksma 30-35 eurot. Vaadake, et taksomeeter oleks lülitatud tariif 1 peale, tariif 2 kasutatakse pärast südaööd ja see on kaks korda kallim.

Kus ööbida? Esimeseks võimaluseks pakuks hotelli Dioskouros ehk tellides Hostelworldist, maksab 40 eurot kahele üks öö, kokku kuus ööd 240 eurot. Väga hea asukoht! Hotelli kodulehekülg on inglise, hiina, prantsuse, hispaania, itaalia ja eesti keeles. Juhtnöörid, kus hotell asub, kuidas sinna lennujaamast jt transpordisõlmedest jõuda, leiate selges eesti keeles siit.

Teiseks ja natuke odavamaks võimaluseks on hostel Zeus. Kahene tuba kahele maksab 32 eurot öö ehk kuus ööd 192 eurot. Üks inimene saab neljases toas hakkama 12 eurot öö ehk kuus ööd 72 eurot. Ingliskeelsed juhtnöörid kohalejõudmiseks leiate siit.

Kolmandaks hotell Efesos. Ühene tuba 20 eurot öö ehk kuus ööd 120, kahene tuba kahele 28 eurot öö ehk 168 eurot kuue öö eest. Ingliskeelsed juhtnöörid kohalejõudmiseks leiate siit.

Esimeseks õhtuks ei maksa suurt midagi planeerida. Jalutage Plaka, Monastiraki jt linnajagude tänavatel, leidke endale mõni mõnus öhtusöögikoht. Kreeka ehk külasalati nimi on horiatiki salata, kaheksajalasalat htapodi salata, vardas küpsetatud liha suvlaki, bešamellkastmega kaetud kartuli- ja bakla˛aanivorm hakklihaga mussaka, lihapallid keftedes, juustušnitsel saganaki, lambaliha arni.

Kui jaksu on, käige ära Syntagma väljakul, sinna saab jala või metrooga. Väljaku juures on parlamendihoone, mille ees toimub igal täistunnil vahtkonnavahetus. Päris lõbus on vaadata sõdurite riietust ja püsside loopimist.

Teiseks võimaluseks on päikeseloojang Lykabettuse (Lykavittose) mäel, kust Ateenale võrratu vaade avaneb. 277 meetri kõrguse mäe otsa pandud kaamerat võite vaadata siit.

Mäe tippu viib Ploutarchou tänava lõpust köisraudtee, sellele kõige lähemal on Evangelismose metroojaam. Keeruline ei ole mäeni ka jalgsi jõuda. Muretsege endale Ateena kesklinna kaart või vaadake näiteks hotelli Efesos asukohakaardilt, kus miski asub.

Ateena linnatranspordi organisatsioon. Linnabussid. Trammid. Trollid. Kreeka raudtee ja rongide otsija. Kaugbussiliiklus. Ateena kaugbusside terminaal A Kifissou tänaval. Ateena kaugbusside terminaal B Liossoni tänaval.

Pühapäev, 25. september

Pühapäevase päeva võiks planeerida Ateena vaatamisväärsustega tutvumiseks. Seljakotirändur soovitab teha endale Ateena, Mükeene/Nafplioni, Delfi, Meteora ja Hydra saare päevad, aga loomulikult võite osa neist ära jätta ja kohti teises järjestuses külastada. Arvestada võiks, et esmaspäeviti on osa muuseume suletud ning ajalugu (Ateena, Mükeene, Delfi) võiks vahelduda loodusega (Naflion, Meteora, Hydra).

Ateena kõige olulisemaks vaatamisväärsuseks on Akropol. Selle täispilet maksab 12 eurot, ent sama piletiga saab ka Ateena ja Rooma agoraal, Kerameikose kalmistul, Olümpia Zeusi templi varemetes ja mujal käia. Kui juba kallis pilet osta, tasub seda maksimaalselt ära kasutada. Kui eelpool viidatud kodulehe info tõele vastab, peaks septembri viimasel nädalavahetusel olema Akropoli külastamine tasuta.

Alla 19aastased noored ja Euroopa Liidu riikide üliõpilased pääsevad kogu aeg sisse tasuta, ISIC Teacherile on soodustused. Varustage end peakatte ja veepudeliga, septembri lõpus võib mäe otsas veel väga kuum olla.

Ajalooga tutvutud, võite varju otsida rahvuslikes aedades või mõnes söögikohas. Rahvuslikest aedadest lõunasse ehk Olümpia Zeusi templist itta jääb Panathinaiko staadion ehk olümpiastaadion, kus 1896. aastal olid esimesed kaasaegsed olümpiamängud.

Kui esimesel õhtul ei viitsinud, käige ära Syntagma väljakul ja Lykabettuse (Lykavittose) mäel. Olümpia Zeusi tempel on ööpimeduses kena vaadata.

Päeva võiksite lõpetada mõnes väljas asuvas söögikohas, kus või mille lähedal elavat muusikat kõlab. Sellise koha leidmisega pole palju vaeva, pigem meelitatakse teid tasuta klaasi veini või mõne muu soodustusega lauda valima. Selline tänavamelu koos muusikaga on tunduvalt ehedam kui reisibüroode pakutav „rahvuslik õhtusöök“.

Esmaspäev, 26. september

Sõitke lõunasse Peloponnesose poolsaarele, valides vastavalt huvidele kas Mükeene kindluse või Nafplioni (Nafplio, Nauplion, Nauplio, Nauplia või Nafplia). Busside väljumisajad leiate siit. Bussid väljuvad A terminalist Kifissou tänaval.

Mükeene kindlus on (Kreetal asuva Knossose palee järel) üks esimesi kohti, millest tasub Ateena ajalooga tutvumist alustada. Näete Lõviväravat, mille alt on läbi sammunud Trooja sõja kangelane kuningas Agamemnon. Kindlus on võrdlemisi hästi säilinud, võrreldes näiteks Spartaga, kus muististest on vähe järele jäänud. Lahtiolekuajad ja piletihinnad leiate siit.

Kreeka esimese ametliku pealinna Nafplioni vanalinn on lihtsalt mõnus koht, kus aega veeta. Kui veel rännuhimu on, võite külastada Nafplionist 30 kilomeetri kaugusele jäävat hea akustikaga Epidaurose teatrit.

Teisipäev, 27. september

Sel päeval võiks külastada Delfi oraaklit. Bussid väljuvad B terminalist Liossoni tänaval. Busside väljumisajad peaks kohapeal üle kontrollima, Wikitraveli ja eespool viidatud Pirease turismiinfo kellaajad langevad kokku, kuid KTEL Fokidase andmed on neist erinevad. Teekond kestab kolm tundi.

Delfi arheoloogilise ala ja muuseumi lahtiolekuajad ja piletihinnad leiate siit. Kindlasti tasub külastada ka üleval asuvat staadioni, et saada ettekujutus antiikaja Kreeka staadionidest. Piltidel kujutatud Athena Pronaia pühamu ja gümnaasiumikompleks asuvad põhikompleksist veidi eraldi, ärge neid vaatamast unustage.

Kolmapäev, 28. september

Julgemad ja seiklushimulisemad rändurid võiks külastada Meteorat, kus asuvad müstilised ja salapärased kaljudel „rippuvad“ kloostrid. Uurige B terminalis, kas sellised bussiajad ikka vastavad tegelikkusele ning buss on nelja ja poole tunni pärast Meteoras, mitte Trikalas. Kas ta läheb Trikalast kohe edasi, kas Meteora all mõeldakse Kalambakat või mõnd muud kohta?

Ateenast saab Trikalasse ka rongiga, mis sõidab sinna kell 8.27-13.03 ja tuleb tagasi kell 17.48-22.12. Trikala – Kalambaka/Meteora bussiajad leiate siit.

Põhiküsimuseks on, kas kohapeal jääb piisavalt aega eri kloostrites käia. Kui soov riskida ja tõepoolest vapustavaid kloostreid näha on suurem, olge igaks juhuks valmis kohapeal ööbimiseks. Kahe inimese toa hinnad algavad 35 eurost.

Kel niipalju riskijulgust pole, võib sõita metrooliiniga nr 1 Piraeusi, vaadata linna ja külastada mõnd avalikku randa. Üks võimalusi on arheoloogiamuuseum, kus on suurepärane pronksiajastu kunstikogu.

Neljapäev, 29. september

Mulje Kreekast pole täielik, kui te mõnel Kreeka saarel ära ei käi. Võimalusi saate vaadata Greek Ferries süsteemis, Seljakotirändur soovitab Hydra saart. Pileti võite vaadata internetist, ent Piraeusi sadamas on kindlasti suurem valik.

Kui veab, näete laeva kõrval hüppavaid delfiine, sadamasse sissesõit on väga kaunis.

Reede, 30. september

Teil on vaja lennujaamas olla kolm tundi enne Air Balticu lennu väljumist ehk kell 12. Lennujaama läheb vaid osa metrooliini nr 3 ronge ja lennujaamarongid on eraldi tähistatud. Tavalised metroograafikud leiate siit, eraldi lennujaamaliini siit. Lennujaamaliin väljub iga poole tunni tagant.

Air Balticu lennuk väljub kell 15 ja on Riia lennujaamas kell 18.25. Ecolinesi Tallinna ja Tartu buss lahkub lennujaamast kell 18.20, selle peale te tõenäoliselt ei jõua.

Üks võimalusi on kl 20.15 lennujaamast väljuv Simple Shuttle/Baltic Taxi, mis toob teid kl 21 Tallinna väljuva Simple Expressi peale. Samas pole mingit mõtet pea kaks tundi lennujaamas passida, sest linna saab ka nr 22 bussiga. Lennujaama peatuse nimi on Lidosta Riga. Simple Expressi peatuste asukohad leiate siit. Teiseks, kuid kallimaks võimaluseks Riia linna sõita on Air Balticu minibuss.

Simple Express on Tallinnas 1.15, sõit maksab 18 eurot. Tartusse läheb Simple Express lennujaamast alles kell 22.14 ja on Tartus kell 2.25. Pileti hind on 13,50 eurot.


 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
< Jaanuar 2019  >
 

 
Free website - Webbyt