Webbyt
 
 
   
Euroopa
 
Portugal
 
Assoorid
 
Madeira
 
Hispaania
 
Gibraltar
 
Kanaari saared
 
Andorra
 
Monaco
 
Prantsusmaa
 
Suurbritannia
 
Iirimaa
 
Fääri saared
 
Island
 
Gröönimaa
 
Itaalia
 
Malta
 
San Marino
 
Vatikan
 
Šveits
 
Liechtenstein
 
Austria
 
Saksamaa
 
Luksemburg
 
Belgia
 
Holland
 
Taani
 
Norra
 
Rootsi
 
Soome
 
Eesti
 
Läti
 
Leedu
 
Kaliningradi oblast
 
Poola
 
Tšehhi
 
Slovakkia
 
Ungari
 
Sloveenia
 
Horvaatia
 
Bosnia ja Hertsogoviina
 
Serbia
 
Montenegro
 
Kosovo
 
Makedoonia
 
Albaania
 
Rumeenia
 
Bulgaaria
 
Kreeka
 
Küpros
 
Venemaa
 
Valgevene
 
Ukraina
 
Moldova
 
Gruusia
 
Armeenia
 
Aserbaidžaan
Lähis-Ida
Aasia
Austraalia ja Okeaania
Ameerika
Aafrika
   
 
Webbyt
 
Läti
EST » Reisimine riigiti » Euroopa » Läti
SisukaartPrindi
     
 

Läti

Riiki pääsemine

Eesti kodanikule on Lätti reisimine viisavaba. Lätti sisenedes peab kõigil isikutel (sealhulgas lastel sõltumata vanusest) olema kaasas pass või ID-kaart. See nõue kehtib kogu Euroopa Liidu piires. Autojuhiluba, sünnitunnistus või muu dokument ei ole ette nähtud piiriületuseks. Passi või ID-kaardi puudumisel on trahv dokumentideta Lätti sisenemise eest suurusjärgus kuni 1200 krooni.

Autoga piiriületamiseks on nõutavad originaaldokumendid. Juriidilisele isikule kuuluva autoga piiri ületamiseks on vajalik läti-, vene- või inglisekeelne ettevõtte volitus. Liikluskindlustuse tavaleping annab kindlustuskaitse nii Eestis kui ka Euroopa Liidu ja Euroopa Majanduspiirkonna riikides. Poliis on eestikeelne, seetõttu tuleks reisides kaasa võtta rahvusvaheline liikluskindlustuse poliis ehk roheline kaart, mille kindlustusfirmad väljastavad tasuta. Kes palju välismaal sõidab, võiks selle juba kindlustuslepingut sõlmides küsida.

Läti Tallinna suursaatkonna kontaktid, oma veebikülge neil pole. Eesti saatkond Riias.

Reisiinfo

Reisiinfot Läti kohta http://www.latviatravel.com ja http://www.latvia.travel/en. Balti riikide erinevates linnades asuvad hotellid, Läti kämpingud, noortehostelid.

Lennufirmad Air BalticRyanairWizz Air ja Germanwings. Laevafirmad Tallink Silja ja Scandlines.

Eestist sõidavad Riiga bussifirmad Simple Express/Luxexpress, Ecolines, Hansabuss ja TOKS.

Läti raudtee. Raudteegraafikud ja linnadevaheliste busside graafikud. Veebis linnadevaheliste busside, kontserdi- ja kinopiletite ostmine.

Riia ja Riia ühistransport. Riia kaugliinide bussijaam.Ühendus Riia ja Riia lennujaama vahel. Riia loomaaed. Meelelahutuskeskus Go-PlanetVanade sõidukite muuseum.

Valmiera. Cesis. SiguldaJurmala ja Jurmala veepark. Rezekne. Daugavpils ja Daugavpilsi ühistransport. Ogre. Jelgava. Ventspils. Liepaja ja Liepaja ühistransport.

Eesti haigekassas kindlustatud inimesed, kes viibivad teises liikmesriigis ajutiselt, saavad vajaminevat arstiabi võrdsetele tingimustel selles riigis elavate kindlustatud inimestega. Selleks tuleb taotleda haigekassast Euroopa ravikindlustuskaart. Vajaminev arstiabi ei ole siiski tasuta, maksta tuleb patsiendi omavastutustasud (visiiditasu, voodipäevatasu jne) asukohamaa tariifide järgi. Seetõttu soovitab välisministeerium lisaks Euroopa ravikindlustuskaardi kaasavõtmisele sõlmida reisikindlustuslepingu.

Eesti välisministeerium hoiatab, et suitsetamine on avalikes kohtades keelatud ning avalikes kohtades (k.a. tänavatel ja parkides) ei tohi viibida, omades avatud alkohoolset jooki sisaldavat pudelit. Selle nõude rikkumine võib kaasa tuua kuni 100 LVL (ca 2200 EEK) suuruse trahvi. Kui teile on määratud liiklustrahv ja seda pole aasta jooksul ära makstud, võetakse järgmisel kohtumisel liikluspolitseiga teie load hoiule kuni trahvi tasumiseni.

Eestikeelsed reisiraamatud

Minu Läti. Anekdoot tõelisest eestlasest. Contra. 2016

Saldejums. Läti Lood. Ulvi Mustmaa. 2009

Eestikeelsed reisiblogid

https://mariannereisid.wordpress.com (2016)

http://kristelireisiblogi.blogspot.com (2014)

http://kahelrattal.wordpress.com (2013)

http://herzireisid.blogspot.com (2012)

http://lauravihik.blogspot.com/p/reisid.html (2012)

Rinda ja Irbe matkapäevik (2010)


 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
< Jaanuar 2019  >
 

 
Free website - Webbyt