Webbyt
 
 
   
Euroopa
 
Portugal
 
Assoorid
 
Madeira
 
Hispaania
 
Gibraltar
 
Kanaari saared
 
Andorra
 
Monaco
 
Prantsusmaa
 
Suurbritannia
 
Iirimaa
 
Fääri saared
 
Island
 
Gröönimaa
 
Itaalia
 
Malta
 
San Marino
 
Vatikan
 
Šveits
 
Liechtenstein
 
Austria
 
Saksamaa
 
Luksemburg
 
Belgia
 
Holland
 
Taani
 
Norra
 
Rootsi
 
Soome
 
Eesti
 
Läti
 
Leedu
 
Kaliningradi oblast
 
Poola
 
Tšehhi
 
Slovakkia
 
Ungari
 
Sloveenia
 
Horvaatia
 
Bosnia ja Hertsogoviina
 
Serbia
 
Montenegro
 
Kosovo
 
Makedoonia
 
Albaania
 
Rumeenia
 
Bulgaaria
 
Kreeka
 
Küpros
 
Venemaa
 
Valgevene
 
Ukraina
 
Moldova
 
Gruusia
 
Armeenia
 
Aserbaidžaan
Lähis-Ida
Aasia
Austraalia ja Okeaania
Ameerika
Aafrika
   
 
Webbyt
 
Iirimaa
EST » Reisimine riigiti » Euroopa » Iirimaa
SisukaartPrindi
     
 

Iirimaa

Riiki pääsemine

Eesti kodanikule on Iirimaale reisimine viisavaba. Ilma lisaregistreerimiseta võib riigis viibida 90 päeva poolaastas.

Iirimaa suursaatkond Tallinnas, Eesti suursaatkond Dublinis. Eestlased Dublinis.

Reisiinfo

Reisiinfot Iirimaa kohta http://www.discoverireland.ie, http://www.irishtourist.com ja http://www.goireland.com. Sada nõuannet, mida Iirimaal teha.

Iirimaa ühistransport ja selle teekonnaplaneerija. Veel üks ühistranspordi planeerija, kus on ka hääletajate ja autojagajate sektsioon.

Lennufirmad Air Baltic, Air Lingus, Aer Arann Regional, Ryanair ja Flybe. Laevafirmad Irish Ferries, Stena Line, Norfolkline, Brittany Ferries, Irish Ferries, P & O Ferries, Steam Packet Company ja Celtic Link. Iiri raudtee ja Põhja-Iirimaa raudtee. Bussifirmad Bus Éireann ja Ulsterbus.

Dublin, Wikitraveli Dublini teejuht. Dublini lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Kergraudtee/tramm LUAS, allmaaraudtee DART. Dublin Bus, soodustusi andev Leap Card ja vaatamisväärsuste vahet sõitvad bussid. 

Põhja-Iirimaa

Põhja-Iirimaa kohta vaadake Seljakotirändurist Suurbritannia alt.

Nortwest & Lakelands 

County Donegal 

Inishoweni poolsaar. Carndonagh. Buncrana ja Wikitraveli Buncrana teejuht. Burt. Dunfanaghy. Tory Island, Wikitraveli Tory saare teejuht ja laevaühendus saarega. Falcarragh ja Wikitraveli Falcarraghi teejuht. Milford.

Letterkenny, Wikitraveli ja veel üks Letterkenny teejuht. Dunlewey. Gweedore ja Wikitraveli Gweedore teejuht. Arranmore Island, Wikitraveli Arranmore saare teejuht ja laevaühendus saarega.

Dungloe ja Wikitraveli Dungloe teejuht. Glenties ja Wikitraveli Glentiesi teejuht. Ballybofey ja Stranorlar.

Donegal ja Wikitraveli Donegali teejuht. Killybegs. Ballyshannon ja Wikitraveli Ballyshannoni teejuht. Bundoran ja Wikitraveli Bundorani teejuht.

County Sligo

Rosses Point. Sligo, Wikitraveli ja veel üks Sligo teejuht. Strandhill. Ballymote.

County Leitrim 

Manorhamilton ja Wikitraveli Manorhamiltoni teejuht. Dromahair ja Dromahairi deemonite festival. Ballinamore. Drumshanbo. Carrik-on-Shannon ja Wikitraveli Carrik-on-Shannoni teejuht. Mohill.

County Cavan 

Belturbet ja Wikitraveli Beltyrbeti teejuht. Cavan ja Cavani linnavalitsus. Bailieborough ja Wikitraveli Bailieboroughi teejuht.

County Monaghan 

Monaghan. Clones. Castleblayney. Carrickmacross.

Lääne-Iirimaa

County Mayo 

Põhja-Mayo turismiportaal. Achilli saar ja Wikitraveli Achilli saare teejuht. Killala. Ballina ja Wikitraveli Ballina teejuht. Swinford. Kiltimagh. Knock ja Wikitraveli Knocki teejuht.

Castlebar ja Wikitraveli Castlebari teejuht. Newport ja Wikitraveli Newporti teejuht. Westport, Wikitraveli ja veel üks Westporti teejuht. Louisburgh. Cong. Ballinrobe. Claremorris. Ballyhaunis.

County Galway 

Connemara, Wikitraveli ning veel üks ja teine Connemara teejuht. Leenane ja Wikitraveli Leenane teejuht. Claddaghduff ja Wikitraveli Claddaghduffi teejuht.

Omey saar. Clifden ja Wikitraveli Clifdeni teejuht. Connemara National Park. Clonbur ja Wikitraveli Clonburi teejuht.

Arani saared, Wikitraveli ja veel üks Arani saarte teejuht. Spiddal ja Wikitraveli Spiddali teejuht.

Galway, Wikitraveli Galway teejuht. Galway ja selle ümbruse ühistransport. Castlegar ja Wikitraveli Castlegari teejuht. Tuam ja Wikitraveli Tuami teejuht.

County Roscommon 

Lough Key ja Wikitraveli Lough Key teejuht. Boyle ja Wikitraveli Boyle teejuht. Roscommon ja Wikitraveli Roscommoni teejuht.

East Coast and Midlands 

County Longford

Longford ja Wikitraveli Longfordi teejuht.

County Westmeath

Castlepollard. Multyfarnham. Mullingar ja Wikitraveli Mullingari teejuht. Athlone ja Wikitraveli Athlone teejuht. Moate.

County Meath 

Oldcastle ja Wikitraveli Oldcastle teejuht. Kells ja Wikitraveli Kellsi teejuht. Slane. Brú Na Bóinne Archaeological Park, selle Wikitraveli teejuht ja UNESCO lehekülg. Navan. Trim ja Wikitraveli Trimi teejuht.

County Louth 

Dundalk ja Wikitraveli Dundalki teejuht. Ardee. Dunleer. Clogherhead ja Wikitraveli Clogherheadi teejuht. Drogheda ja Wikitraveli Drogheda teejuht.

County Offaly 

Cloghan. Edenderry ja Wikitraveli Edenderry teejuht. Clara. Clonmacnoise ja Wikitraveli Clonmacnoise teejuht. Croghan.

Tullamore ja Wikitraveli Tullamore teejuht. Clonbullogue. Geashill. Ferbane. Shannonbridge ja Wikitraveli Shannonbridge teejuht. Banagher ja Wikitraveli Banagheri teejuht. Mountbolus ja Wikitraveli Mountbolusi teejuht.

Kilcormac ja Wikitraveli Kilcormaci teejuht. Cadamstown. Birr ja Wikitraveli Birri teejuht. Moneygall ja Wikitraveli Moneygalli teejuht.

County Laois

Portarlington. Mountmellick ja Wikitraveli Mountmellicki teejuht. Port Laoise. Stradbally ja Wikitraveli Stradbally teejuht. Mountrath. Abbeyleix ja Wikitraveli Abbeyleix teejuht. Durrow.

County Kildare

Maynooth. Clane. Naas ja Wikitraveli Naasi teejuht. Newbridge.

Kildare ja Wikitraveli Kildare teejuht. Kilcullen. Athy.

County Dublin 

Balbriggan. Skerries. Lusk. Rush ja Wikitraveli Rushi teejuht. Donabate ja Portrane. Swords. Malahide ja Wikitraveli Malahide teejuht.

Portmarnock. Howth ja Wikitraveli Howthi teejuht. Dún Laoghaire ja selle Wikitraveli teejuht. Tallaght. Dalkey. Shankill.

County Wicklow 

Bray. Wikitraveli ja veel üks Bray teejuht. Enniskerry ja Wikitraveli Enniskerry teejuht. Greystones. Roundwood ja Wikitraveli Roundwoodi teejuht. Glendalough ja Wikitraveli Glendaloughi teejuht.

Wicklow. Rathdrum. Aughrim. Arklow.

Shannon region

County Clare 

Lisdoonvarna. Doolin, Wikitraveli ja veel üks Doolini teejuht. Kilfenora ja Wikitraveli Kilfenora teejuht. Ennistymon. Lahinch ja Wikitraveli Lahinchi teejuht. Miltown Malbay ja Wikitraveli Miltown Malbay teejuht. Kilkee ja Wikitraveli Kilkee teejuht. Carrigaholt. Kilrush. Newmarket-on-Fergus.

Shannon, Wikitraveli Shannoni teejuht. Shannoni lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Bunratty ja Wikitraveli Bunratty teejuht. Ennis ja Wikitraveli Ennise teejuht. Killaloe ja Wikitraveli Killaloe teejuht. 

County Limerick 

Limerick, Wikitraveli ja veel üks Limericki teejuht. Newcastle West. Kilmallock.

County Tipperary 

Nenagh ja Wikitraveli Nenaghi teejuht. Templemore. Thurles ja Wikitraveli Thurlesi teejuht. Cashel ja Wikitraveli Casheli teejuht. Tipperary. Cahir ja Wikitraveli Cahiri teejuht. Clonmel. Carrick-on-Suir.

Kagu-Iirimaa 

County Waterford

Lismore ja Wikitraveli Lismore teejuht. Dungarvan. Waterford, Wikitraveli Waterfordi teejuht ja Waterfordi lennujaam. Tramore ja veel üks Tramore teejuht. Dunmore East ja selle Wikitraveli teejuht. 

County Kilkenny 

Castlecomer. Ballyragget ja Wikitraveli Ballyraggeti teejuht. Freshford. Jenkinstown Park. Kilkenny ja Wikitraveli Kilkenny teejuht. Callan. Graiguenamanagh. Thomastown. Inistioge ja Wikitraveli Inistioge teejuht. Mooncoin ja Wikitraveli Mooncoini teejuht.

County Carlow 

Carlow ja Wikitraveli Carlow teejuht. Rathvilly. Hacketstown ja Wikitraveli Hacketstowni teejuht. Tullow ja Wikitraveli Tullow teejuht. Leighlinbridge ja Wikitraveli Leighlinbridge teejuht. Bagenalstown (Muine Bheag) ja Wikitraveli Bagenalstowni teejuht. Borris ja selle Wikitraveli teejuht.

County Wexford

Veel üks Wexfordi maakonna teejuht. Gorey, Wikitraveli ja veel üks Gorey teejuht. Enniscorthy ja Wikitraveli Enniscorthy teejuht. New Ross.

Wexford ja Wikitraveli Wexfordi teejuht. Rosslare sadam ning Wikitraveli Rosslare küla ja sadama teejuht. Kilmore Quay ja selle Wikitraveli teejuht. 

Edela-Iirimaa

County Kerry 

Maakonna majutusasutuste portaal. Listowel. Tralee ja Wikitraveli Tralee teejuht. Castleisland. Skellig Michael, selle Wikitraveli teejuht ja UNESCO lehekülg. Killorglin ja seal toimuv tänavafestival.

Ring of Kerry ja selle Wikitraveli teejuht. Killarney, Wikitraveli ja veel üks Killarney teejuht.

Kerry lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Caherciveen ja Wikitraveli Caherciveeni teejuht. Portmagee ja Wikitraveli Portmagee teejuht. Waterville. Kenmare ja Wikitraveli Kenmare teejuht. 

County Cork

Glengarriff, Wikitraveli ja veel üks Glengarriffi teejuht. Skibbereen ja Wikitraveli Skibbereeni teejuht. Clonakilty ja Wikitraveli Clonakilty teejuht. Kinsale ja Wikitraveli Kinsale teejuht.

Cork, Wikitraveli Corki teejuht. Corki lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Corki ja selle ümbruse ühistransport.

Cobh ja Wikitraveli Cobhi teejuht. Blarney. Macroom ja Wikitraveli Macroomi teejuht. Mallow.

Eesti välisministeerium soovitab olla tähelepanelik rahvarikastes kohtades ning turistide seas populaarsetes ostu- ja meelelahutuskeskustes. Turistidevastaste kuritegude raporti põhjal on kõige sagedasemad kuriteoliigid vargused ja autodesse sissemurdmised. Varguste meelispaikadena on nimetatud ka hosteleid, hotelle, B&B’sid, võõrastemajasid, restorane, baare ning ööklubisid.

Kõigi hädajuhtumite korral (tulekahju, kiirabi, politsei) helistage numbril 999 või 112. Nendele numbritele helistamine on tasuta.

Eesti haigekassas kindlustatud inimesed, kes viibivad teises liikmesriigis ajutiselt, saavad vajaminevat arstiabi võrdsetele tingimustel selles riigis elavate kindlustatud inimestega. Selleks tuleb taotleda haigekassast Euroopa ravikindlustuskaart. Vajaminev arstiabi ei ole siiski tasuta, maksta tuleb patsiendi omavastutustasud (visiiditasu, voodipäevatasu jne) asukohamaa tariifide järgi. Seetõttu soovitab välisministeerium lisaks Euroopa ravikindlustuskaardi kaasavõtmisele sõlmida reisikindlustuslepingu.

Eestikeelsed reisiraamatud

Minu Dublin. Kristiina Piip. 2012

McCarthy baar. Pete McCarthy. 2002

Eestikeelsed reisiblogid

https://lifeplaneship.com (2018)

https://susantsik.wordpress.com (2017)

http://reisilesaaraga.blogspot.com.ee (2017)

http://lilleriinilood.blogspot.com.ee (2015-2016)

https://iirimaaltrootsi.wordpress.com (2012-2016)

https://minuiirimaa.wordpress.com (2014-2015)

http://kertireisid.blogspot.com.ee (2015)

http://sirluu.blogspot.ie/2014/07/pohja-iirimaa-ja-iiri-vabariik-juuli.html (2014)

http://mykerryway.blogspot.com (2013)

http://herzireisid.blogspot.com (2011)

http://karlinireland.blogspot.com (2008-2011)

Eestikeelsed raadiosaated

Vikerraadio. Kuula rändajat. Iirimaa loodus ja inimesed. 2008

Vikerraadio. Kuula rändajat. Iirimaa rannakaljud ja karstiplatood. 2009

Vikerraadio. Kuula rändajat. Keldi külad ja metsad Iirimaal. 2009


 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
< Jaanuar 2019  >
 

 
Free website - Webbyt