Webbyt
 
 
   
Euroopa
 
Portugal
 
Assoorid
 
Madeira
 
Hispaania
 
Gibraltar
 
Kanaari saared
 
Andorra
 
Monaco
 
Prantsusmaa
 
Suurbritannia
 
Iirimaa
 
Fääri saared
 
Island
 
Gröönimaa
 
Itaalia
 
Malta
 
San Marino
 
Vatikan
 
Šveits
 
Liechtenstein
 
Austria
 
Saksamaa
 
Luksemburg
 
Belgia
 
Holland
 
Taani
 
Norra
 
Rootsi
 
Soome
 
Eesti
 
Läti
 
Leedu
 
Kaliningradi oblast
 
Poola
 
Tšehhi
 
Slovakkia
 
Ungari
 
Sloveenia
 
Horvaatia
 
Bosnia ja Hertsogoviina
 
Serbia
 
Montenegro
 
Kosovo
 
Makedoonia
 
Albaania
 
Rumeenia
 
Bulgaaria
 
Kreeka
 
Küpros
 
Venemaa
 
Valgevene
 
Ukraina
 
Moldova
 
Gruusia
 
Armeenia
 
Aserbaidžaan
Lähis-Ida
Aasia
Austraalia ja Okeaania
Ameerika
Aafrika
   
 
Webbyt
 
Holland
EST » Reisimine riigiti » Euroopa » Holland
SisukaartPrindi
     
 

Holland

Riiki pääsemine

Eesti kodanikule on Hollandisse reisimine viisavaba. Hollandi saatkond Tallinnas, Eesti saatkond Haagis. Eesti aukonsulid.

Reisiinfo

Reisiinfot Hollandi kohta http://www.holland.com/global, http://traveltoholland.org/holland-tourist-info.html ja http://www.frieslandholland.nl/uk.

Lennufirmad Estonian Air, Air Baltic, KLM (opereerib Estonian Air), Ryanair (Düsseldorfi või Bremeni kaudu), Wizzair (Riiast Eindhovenisse), Finnair (Helsingi kaudu), Transavia (odavlennufirmaga Amsterdamist Euroopasse ja Põhja-Aafrikasse), Easyjet ja Jet2com.

Põhjamere laevaliiklus. Laevafirmad DFDS Seaways, Stena Line ja P & O Ferries.

Lääne- ja Kesk-Euroopa raudteeliikluse planeerija Raileurope. Eurail raudteepass. Rahvusvahelise ja Hollandi raudteeliikluse planeerija. Raudteefirmad Thalys, TVG, Eurostar, Deutche Bahn/ICE, Fyra, Maastricht-Brüsseli ekspress ja NS (kohalikud rongid).

Bussifirmad Eurolines, Megabus, Public Express (Bremeni lennuväljalt) ja Arriva. Hollandi ühistranspordi planeerija.

Amsterdam, Wikitraveli, Eupedia, veel üks ja teine Amsterdami teejuht. Schipholi lennujaam ja lennujaama juurdepääsuvõimalused. Amsterdami ühistransport. Pancake Boat.

Põhja-Holland

Friisimaa

Friisimaa põhja- ja lääneosas sõitev bussifirma Arriva.

Lääne-Friisi saared

Vlieland, Wikitraveli Vlielandi teejuht ja Vlielandi sõitev laevafirma Rederij Doeksen. Terschelling. Ameland, Wikitraveli Amelandi teejuht ja Amelandi sõitev laevafirma Wagenborg Passagiersdiensten. Schiermonnikoog, Wikitraveli ja veel üks Schiermonnikoogi teejuht. Schiermonnikoogi sõitev laevafirma Wagenborg Passagiersdiensten.

Harlingen. Franeker ja Wikitraveli Franekeri teejuht. Leeuwarden, Wikitraveli Leeuwardeni teejuht ja Leeuwardeni ühistransport. Dokkum. Drachten. Heerenveen.

Friisi järved ja Wikitraveli Friisi järvede teejuht. Sneek. Bolsward. Hindeloopen.

Groningeni provints

Delfzijl ja Wikitraveli Delfzijli teejuht. Groningen, Wikitraveli ja Eupedia Groningeni teejuht. Groningen-Eelde lennujaam, selle juurdepääsuvõimalused lennujaama kodulehel ja To and From Airport poraalis. Groningeni ühistransport. Bourtange ja Eupedia Bourtange teejuht.

Drenthe provints

Roden. Norg ja Wikitraveli Norgi teejuht. Assen ja Wikitraveli Asseni teejuht. Westerborki koonduslaager. Orvelte vabaõhumuuseum. Emmen ja Wikitraveli Emmeni teejuht. Dwingeloo.

Ida-Holland

Overijsseli provints

Kuinre ja Wikitraveli Kuinre teejuht. Giethoorn ja Wikitraveli Giethoorni teejuht. Zwolle, Wikitraveli ja Eupedia Zwolle teejuht. Almelo.

Dinkelland ja Wikitraveli Dinkellandi teejuht. Hengelo. Enschede ja Wikitraveli Enschede teejuht. Deventer, Wikitraveli ja Eupedia Deventeri teejuht.

Gelderlandi provints

Elburg ja Wikitraveli Elburgi teejuht. Apeldoorn ja Wikitraveli Apeldoorni teejuht. Zutphen. Winterswijk ja Wikitraveli Winterswijki teejuht. Hoge Veluwe rahvuspark ja selle Wikitraveli teejuht.

Barneveld ja Wikitraveli Barneveldi teejuht. Ede ja Wikitraveli Ede teejuht. Wageningen ja Wikitraveli Wageningeni teejuht.

Arnhem, Wikitraveli ja Eupedia Arnhemi teejuht. Doesburg ja Wikitraveli Doesburgi teejuht. Nijmegen, Wikitraveli ja Eupedia Nijmegeni teejuht. Tiel. Culemborg.

Lääne-Holland

Põhja-Hollandi provints

Texeli saar

Wikitraveli Texeli teejuht. Saarele sõitmise võimalused ja laevafirma Teso.

Kop van Noord-Hollandi regioon

Den Helder. Enkhuizen. Hoorn ja Wikitraveli Hoorni teejuht.

Waarland. Bergen, Wikitraveli ja veel üks Bergeni teejuht. Alkmaar ja Wikitraveli Alkmaari teejuht. Heiloo. Castricum ja Wikitraveli Castricumi teejuht.

Waterlandi ja Zaani regioon

Beemster ja Wikitraveli Beemsteri teejuht. Edam, Wikitraveli ja veel üks Edami teejuht. Volendam ja Wikitraveli Volendami teejuht. Monnickendam ja Wikitraveli Monnickendami teejuht. Marken. Broek in Waterland.

Zaandam. Zaanstreeki regiooni turismiportaal. Zaanse Schansi vabaõhumuuseum ja selle Wikitraveli teejuht.

Kennemerlandi regioon

Heemskerk ja Wikitraveli Heemskerki teejuht. Beverwijk. Ijmuiden. Zuid-Kennemerlandi rahvuspark ja selle Wikitraveli teejuht.

Haarlem, Wikitraveli, Eupedia ja veel üks Haarlemi teejuht. Zandvoort, Wikitraveli ja veel üks Zandvoorti teejuht.

Amstellandi regioon

Amstelveen ja Wikitraveli Amstelveeni teejuht. Hoofddorp. Aalsmeer ja Wikitraveli Aalsmeeri teejuht.

Gooi ja Vechti regioon

Weesp, Wikitraveli ja veel üks Weespi teejuht. Muiden ja Wikitraveli Muideni teejuht. Naarden ja Wikitraveli Naardeni teejuht. Huizen ja Wikitraveli Huizeni teejuht.

Bussum ja Wikitraveli Bussumi teejuht. Blaricum ja Wikitraveli Blaricumi teejuht. Laren. Hilversum ja Wikitraveli Hilversumi teejuht. Wijdemeren ja Wikitraveli Wijdemereni teejuht.

Flevolandi provints

Almere ja Wikitraveli Almere teejuht. Zeewolde. Lelystad ja Wikitraveli Lelystadi teejuht. Oostvaardersplasseni looduskaitseala.

Urk ja Wikitraveli Urki teejuht. Noordoostpolder ja Wikitraveli Noordoostpolderi teejuht. Schoklandi saar ja UNESCO Schoklandi saare lehekülg.

Utrechti provints

Amersfoort ja Wikitraveli Amersfoorti teejuht. Leusden ja Wikitraveli Leusdeni teejuht. Maarssen. Woerden.

Utrecht, Wikitraveli ja Eupedia Utrechti teejuht. Utrechti ühistransport.

Bunnik. Vianen ja Wikitraveli Vianeni teejuht. Wijk bij Duurstede ja Wikitraveli Wijk bij Duurstede teejuht. Veenendaal.

Lõuna-Hollandi provints

Bulbi regioon

Lisse ja Wikitraveli Lisse teejuht. Keukenhofi lilleaed ja selle Eupedia teejuht. Noordwijkerhout. Noordwijk ja Wikitraveli Noordwijki teejuht.

Leiden, Wikitraveli, Eupedia ning veel üks ja teine Leideni teejuht.

Haaglandeni regioon

Haaglandeni bussiliiklus. Scheveningen.

Haag, Wikitraveli, Eupedia ja veel üks Haagi teejuht. Haagi ühistransport.

Rijswijk ja Wikitraveli Rijswijki teejuht. Zoetermeer ja Wikitraveli Zoetermeeri teejuht.

Delft, Wikitraveli ja Eupedia Delfti teejuht. Delfti linnavalitsus. Westland.

Green Heart

Nieuwkoopi järved. Alphen aan den Rijn ja Wikitraveli Alphen aan den Rijni teejuht. Gouda, Wikitraveli ja ja Eupedia Gouda teejuht.

Rijnmondi regioon

Maassluis ja Wikitraveli Maassluisi teejuht. Vlaardingen ja Wikitraveli Vlaardingeni teejuht. Schiedam, Wikitraveli Schiedami teejuht ja Schiedami tuulikud.

Rotterdam, Wikitraveli, Eupedia ning veel üks ja teine Rotterdami teejuht. Rotterdami-Haagi lennujaam ning selle juurdepääsuvõimalused lennuvälja koduleheküljel ja To and From Airport portaalis. Rotterdami ühistransport. Rotterdam Welcome Card. Capelle aan de IJssel.

Lõuna-Hollandi saared

Brielle ja Wikitraveli Brielle teejuht. Spijkenisse.

Alblasserwaard-Drechtstedeni regioon

Kinderdijk, Wikitraveli ja veel üks Kinderdijki tuulikute lehekülg. UNESCO Kinderdijki-Elshouti piirkonna tuulikute lehekülg.

Alblasserdam. Papendrecht. Zwijndrecht. Dordrecht, Wikitraveli ja Eupedia Dordrechti teejuht. Gorinchem.

Lõuna-Holland

Zeelandi provints

Deltawerken ja Wikitraveli Deltawerkeni teejuht. Veere, Wikitraveli ja Eupedia Veere teejuht. Middelburg, Wikitraveli ja Eupedia Middelburgi teejuht. Vlissingen, Wikitraveli ja Eupedia Vlissingeni teejuht.

North Brabanti provints

Roosendaal ja Wikitraveli Roosendaali teejuht. Breda, Wikitraveli ja Eupedia Breda teejuht. Eftelingi teemapark ja Wikitraveli Eftelingi teemapargi teejuht. Tilburg, Wikitraveli ja Eupedia Tilburgi teejuht.'s-Hertogenbosch (Den Bosch), selle Wikitraveli ja Eupedia teejuht.

Eindhoven ja Wikitraveli Eindhoveni teejuht. Eindhoveni lennujaam, selle juurdepääsuvõimalused lennujaama kodulehel ja To and from Airport poraalis. Eindhoveni ühistransport.

Limburgi provints

Põhja-Limburg ja Kesk-Limburg.

Lõuna-Limburg

Sittard. Geleen. Heerlen. Landgraaf. Kerkrade. Simpelveld ja Wikitraveli Simpelveldi teejuht. Vaals ja Wikitraveli Vaalsi teejuht. Drielandenpunt.

Gulpen ja Wikitraveli Gulpeni teejuht. Epen ja Margraten. Valkenburg ja Wikitraveli Valkenburgi teejuht.

Maastricht, Wikitraveli ja Eupedia Maastrichti teejuht. Maastricht-Aacheni lennujaam, selle juurdepääsuvõimalused lennujaama koduleheküljel ja To and From Airport portaalis. Maastrichti ühistransport.

Kergemate narkootikumide ostmine ja tarvitamine on lubatud, kuid rangelt karistatakse katseid neid riigist välja viia või sisse tuua.

Eesti haigekassas kindlustatud inimesed, kes viibivad teises liikmesriigis ajutiselt, saavad vajaminevat arstiabi võrdsetele tingimustel selles riigis elavate kindlustatud inimestega. Selleks tuleb taotleda haigekassast Euroopa ravikindlustuskaart. Vajaminev arstiabi ei ole siiski tasuta, maksta tuleb patsiendi omavastutustasud (visiiditasu, voodipäevatasu jne) asukohamaa tariifide järgi. Seetõttu soovitab välisministeerium lisaks Euroopa ravikindlustuskaardi kaasavõtmisele sõlmida reisikindlustuslepingu.

Eestikeelsed reisiraamatud

Aja jälg kivis. Belgia, Holland, Luxemburg. Helgi Erilaid. 2013

Minu Amsterdam: normaalne on piisavalt hull. Margot Roose. 2011

Eestikeelsed blogid

https://kirilind.com (2018)

http://furygaeuroopasse.blogspot.com (2018)

https://laura-liismadagaskaril.weebly.com (2018)

http://nainotse.blogspot.com.ee (2014-2017)

http://reisilesaaraga.blogspot.com.ee (2017)

http://beltssss.com (2015)

http://merkajahegnemandimaal.blogspot.com (2013)

http://enerireisid.blogspot.nl (2013)

http://triinsblog.com/category/holland (2013)

http://mayriholland.blogspot.com (2012-2013)

http://herzireisid.blogspot.com (2013)

http://helenehollandis.blogspot.com (2012)

http://liisajamaailm.blogspot.com (2009-2010)

http://aikikuldkepp.wordpress.com (2008-2009)


 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
< Jaanuar 2019  >
 

 
Free website - Webbyt