Webbyt
 
 
   
Euroopa
 
Portugal
 
Assoorid
 
Madeira
 
Hispaania
 
Gibraltar
 
Kanaari saared
 
Andorra
 
Monaco
 
Prantsusmaa
 
Suurbritannia
 
Iirimaa
 
Fääri saared
 
Island
 
Gröönimaa
 
Itaalia
 
Malta
 
San Marino
 
Vatikan
 
Šveits
 
Liechtenstein
 
Austria
 
Saksamaa
 
Luksemburg
 
Belgia
 
Holland
 
Taani
 
Norra
 
Rootsi
 
Soome
 
Eesti
 
Läti
 
Leedu
 
Kaliningradi oblast
 
Poola
 
Tšehhi
 
Slovakkia
 
Ungari
 
Sloveenia
 
Horvaatia
 
Bosnia ja Hertsogoviina
 
Serbia
 
Montenegro
 
Kosovo
 
Makedoonia
 
Albaania
 
Rumeenia
 
Bulgaaria
 
Kreeka
 
Küpros
 
Venemaa
 
Valgevene
 
Ukraina
 
Moldova
 
Gruusia
 
Armeenia
 
Aserbaidžaan
Lähis-Ida
Aasia
Austraalia ja Okeaania
Ameerika
Aafrika
   
 
Webbyt
 
Hispaania
EST » Reisimine riigiti » Euroopa » Hispaania
SisukaartPrindi
     
 

Hispaania

Riiki pääsemine

Eesti kodanikule on Hispaaniasse reisimine viisavaba. Hispaania saatkond Tallinnas, Eesti suursaatkond Madriidis. Eesti aukonsulid  Hispaanias.

Reisiinfo

Reisiinfot Hispaania kohta http://www.spain.info ja http://www.travelinginspain.com.

Ühistranspordi planeerija From A to B.

Lennufirmad Ryanair, EasyJet, Blue Air, Jet2.com, Iberia ja Vueling. Lääne- ja Kesk-Euroopa raudteeliikluse planeerija Raileurope. Eurail raudteepass. Raudteefirma TVG, Hispaania raudtee. Bussifirmad ALSA, Avanza Grupp ja Movelia.

Madriid, Wikitraveli Madriidi teejuht. Madriidi lennujaam, liiklus terminaalide vahel, juurdepääsuvõimalused metroo ja bussiga. Lennujaamaekspress ja öine lennujaamabuss. Madriidi ühistransport, metroo ja rahvusvaheliste busside bussijaam.

Loode-Hispaania

Galicia.

Galicia bussiettevõtted Arriva Group ja Monobus.

A Coruna ja Wikitraveli A Coruna teejuht. Lugo ja Wikitraveli Lugo teejuht. Santiago de Compostela, Wikitraveli Santiago de Compostela teejuht ja UNESCO Santiago de Compostela teekonna lehekülg. Pontevedra ja Wikitraveli Pontevedra teejuht. O Grove ja Wikitraveli O Grove teejuht. Vigo ja Wikitraveli Vigo teejuht. Baiona ja Wikitraveli Baiona teejuht. Ourence. Ribadavia ja Wikitraveli Ribadavia teejuht.

Asturias 

Valdes. Aviles ja Wikitraveli Avilesi teejuht. Gijon ja Wikitraveli Gijoni teejuht. Oviedo ja Wikitraveli Oviedo teejuht. Villaviciosa ja Wikitraveli Villaviciosa teejuht. Llastres ja Wikitraveli Llastresi teejuht.

Cantabria 

Santillana del Mar ja Wikitraveli Santillana del Mari teejuht. Santander ja Wikitraveli Santanderi teejuht. Santanderi linna- ja turismibussid. Castro Urdiales ja Wikitraveli Castro Urdialesi teejuht.

Põhja-Hispaania

Baskimaa  

Barakaldo. Balmaseda. Bilbao, Wikitraveli Bilbao teejuht. Bilbao metroo ja linnabussid. Guernica ja Wikitraveli Guernica teejuht. Getaria ja Wikitraveli Getaria teejuht. Zarautz ja Wikitraveli Zarautzi teejuht. San Sebastian ja Wikitraveli San Sebastiani teejuht. Hondarribia ja Wikitraveli Hondarribia teejuht. Vitoria-Gasteiz, Wikitraveli Vitoria-Gasteizi teejuht ja linna ühistransport.

Navarra 

Pamplona ja Wikitraveli Pamplona teejuht.

La Rioja 

Haro ja Wikitraveli Haro teejuht. Logrono ja Wikitraveli Logrono teejuht. Ezcaray ja Wikitraveli Ezcaray teejuht.

Kirde-Hispaania

Aragon 

Hecho. Torla. Alquezar. Huesca ja Wikitraveli Huesca teejuht.

Zaragoza, Wikitraveli Zaragoza teejuht. Zaragoza lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Zaragoza ühistransport ja turismibuss.

Calatayud  ja Wikitraveli Calatayudi teejuht. Teruel ja Wikitraveli Terueli teejuht.

Kataloonia 

Figueres ja Wikitraveli Figueresi teejuht. Girona, Wikitraveli Girona teejuht. Girona lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Barcelona Bus ja Brogbus.

Berga. Costa Brava. Tossa de Mar ja Wikitraveli Tossa de Mari teejuht. Lloret de Mar ja Wikitraveli Lloret de Mari teejuht. Santa Susanna ja Wikitraveli Santa Susanna teejuht. Mataro ja Wikitraveli Mataro teejuht. Montserrat ja Wikitraveli Montserrati teejuht.

Barcelona, Welcome to Barcelona ja Wikitraveli Barcelona teejuht. Barcelona rahvusvaheline lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Barcelona ja Kataloonia ühistransport. Barcelona turismibuss. Barcelona Card.

Lleida ja Wikitraveli Lleida teejuht. Reus, Wikitraveli Reusi teejuht. Reusi lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Reusi ühistransport.

Costa Daurada ja Costa Daurada ühistransport. Tarragona ja Wikitraveli Tarragona teejuht. Salou ja Wikitraveli Salou teejuht.

Kesk-Hispaania

Castile-Leon 

Ponferrada. Santa Lucia. Leon ja Wikitraveli Leoni teejuht. Burgos ja Wikitraveli Burgose teejuht. Palencia.

Valladolid, Wikitraveli Valladolid teejuht. Valladolid lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Valladolid ühistransport.

Soria ja Wikitraveli Soria teejuht. Zamora, Wikitraveli Zamora teejuht.

Salamanca, Wikitraveli Salamanca teejuht. Salamanca ühistransport ja öömajaotsinguga teejuht. UNESCO Salamanca vanalinna lehekülg.

Segovia, Wikitraveli Segovia teejuht ja UNESCO Segovia vanalinna ja akvedukti lehekülg. Avila ja Wikitraveli Avila teejuht.

Community of Madrid 

San Lorenzo de El Escorial ja selle Wikitraveli teejuht. Alcala de Henares ja selle Wikitraveli teejuht. Getafe ja Wikitraveli Getafe teejuht. Chinchon ja Wikitraveli Chinchoni teejuht. Aranjuez, Wikitraveli Ananjuezi teejuht ja Aranjuezi ühistransport.

Extremadura 

Plasencia. Caceres ja Wikitraveli Caceresi teejuht. Trujillo ja Wikitraveli Trujillo teejuht. Merida ja Wikitraveli Merida teejuht. Badajoz ja Wikitraveli Badajozi teejuht. Zafra ja Wikitraveli Zafra teejuht.

Castile-La Mancha 

Cuenca ja Wikitraveli Cuenca teejuht. Toledo, Wikitraveli Toledo teejuht ja Toledo ühistransport. Ciudad Real, Wikitraveli Ciudad Reali teejuht ja Ciudad Reali ühistransport. Albacete ja Wikitraveli Albacete teejuht.

Ida-Hispaania

Valencia region

Castellon ja Wikitraveli Castelloni teejuht.

Valencia, Wikitraveli Valencia teejuht. Valencia lennujaam ning selle juurdepääsuvõimalused metroo ja bussidega. Valencia metroo ja ühistranspordi planeerija.

Bunol ja Wikitraveli Bunoli teejuht. Gandia ja Wikitraveli Gandia teejuht.

Costa Blanca. Denia ja Wikitraveli Denia teejuht. Javea ja Wikitraveli Javea teejuht. Benidorm ja Wikitraveli Benidormi teejuht.

Alicante, Wikitraveli Alicante teejuht. Alicante lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Alicante bussid ja trammid.

Elche ja Elche ühistransport. Gran Alacant ja Wikitraveli Grand Alacanti teejuht. Torrevieja ja Wikitraveli Torrevieja teejuht.

Murcia region 

Caravaca de la Cruz ja Wikitraveli Caravaca de la Cruzi teejuht.

Murcia, Wikitraveli Murcia teejuht. Murcia – San Javieri lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Murcia bussi- ja trammiliiklus.

Cartagena ja Wikitraveli Cartagena teejuht. Lorca ja Wikitraveli Lorca teejuht.

Baleaari saared

Baleaaride ühistransport.

Mallorca 

Lennuühendused saarega. Laevaliiklus Barcelonast saarele. Laevafirmad Balearia, Trasmediterranea ja Isomar Ferries. Mallorca ühistransport. Palma de Mallorca. Palma de Mallorca lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Palma de Mallorca linnabussid.

Peguera. Valldemossa ja Wikitraveli Valldemossa teejuht. Deia ja Wikitraveli Deia teejuht. Soller ja Wikitraveli Solleri teejuht. Pollenca ja Wikitraveli Pollenca teejuht. Alcudia ja Wikitraveli Alcudia teejuht. Inca. Sineu. Arta. Cala Ratjada ja Wikitraveli Cala Ratjada teejuht. Manacor. Coves del Drac. Llucmajor. Cala Mondrago.

Minorca (Menorca).

Wikitraveli Minorca teejuht. Lennufirmad Vueling, Monarh, Ryanair, EasyJet ja Jet2.com. Laevafirmad Balearia ja Trasmediterranea. Minorca ühistransport.

Mao (Mahon). Minorca lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Mahoni ühistransport.

Ciutadella ja Ciutadella ühistransport.

Ibiza.

Wikitraveli Ibiza teejuht. Lennuühendused saarega. Laevaliiklus Barcelonast saarele. Laevafirmad Balearia, Trasmediterranea ja Isomar Ferries. Ibiza ühistransport.

Ibiza linn, Wikitraveli Ibiza linna teejuht. Ibiza lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused.

San Antonio ja Wikitraveli San Antonio teejuht. Sant Joan. Santa Eularia des Riu ja selle Wikitraveli teejuht.

Formentera.

Wikitraveli Formentera teejuht. Formentera ühistransport.

Andaluusia

Huelva ja Wikitraveli Huelva teejuht.

Sevilla, Wikitraveli Sevilla teejuht. Sevilla rahvusvaheline lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Sevilla metroo, trammid ja bussid. Sevilla Card.

Cadiz, Wikitraveli Cadizi teejuht ja Cadizi ühistransport. Jerez de la Frontera ja selle Wikitraveli teejuht. Jerez de la Frontera lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused.

Cordoba, Wikitraveli Cordoba teejuht ja veel üks Cordoba portaal.

Costa del Sol, selle Wikitraveli ja veel üks teejuht. Malaga, Wikitraveli ja veel üks Malaga teejuht. Malaga – Costa del Soli lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Malaga ja selle ümbruskonna ühistransport. Marbella ja Wikitraveli Marbella teejuht.

Alhama de Granada ja Wikitraveli Alhama de Granada teejuht. Granada, Wikitraveli ja veel üks Granada teejuht. Granada ühistransport. Almeria ja Wikitraveli Almeria teejuht. Jaen ja Wikitraveli Jaeni teejuht.

Eesti välisministeerium soovitab turistirohketes piirkondades olla tähelepanelik, hoida reisidokumente (pass, ID-kaart) teineteisest eraldi ja mitte kanda sularaha suurtes kogustes endaga kaasas. Kui soovite sularaha pangaautomaadist välja võtta, tasuks seda teha päevasel ajal panga siseruumides asuvatest sularahaautomaatidest.

Väga levinud on, et taskuvargad töötavad mitmekesi ja kasutavad varguseks hetke, mil üks varastest juhib ohvri tähelepanu kõrvale. Näiteks kui keegi küsib teie käest nõu linnas orienteerumiseks, tänavamüüja püüab teile müüa midagi, teilt palutakse sigaretti või sigaretile tuld jms. Samuti tuleb tähelepanelik olla ühistranspordis (metroos, bussis, rongis), kesklinnade rahvarohketel tänavatel jne.

Eriti tähelepanelik tuleks olla Barcelonas. Madridis soovitab välisministeerium olla tähelepanelikud, kui liiklete Puerta del Sol, Gran Vía, Callao, Lavapies või Retiro pargi piirkondades.

Turvavööd peavad kõigil reisijatel olema sõidu ajal kinni ja sõiduki juht ei tohi mobiiltelefoniga sõidu ajal rääkida. Hispaanias on  liikluseeskirjade rikkumise eest ette nähtud tunduvalt suuremad rahalised karistused kui Eestis. 

Hispaanias ei tohi alla 18aastast last jätta pikemaks ajaks ilma järelevalveta. Juhul, kui Hispaania politseil tekib kahtlus üksinda oleva alaealise lapse suhtes, võidakse alaealine viia alaealiste keskusesse ja hoida teda seal kuni volitatud isikule üleandmiseni. Sellisel juhul algatatakse kohalikus kohtus kohtumenetlus vajalike asjaolude selgitamiseks.

Hispaanias viibides tuleb alati kanda kaasas pildiga isikut tõendavat dokumenti, mida võib paluda esitada nii politsei kui kaardimaksete korral kaupluse kassapidaja.

Kõik narkootilised ained on Hispaanias keelatud, nende tarbimise, omamise, hoidmise või muul viisil kasutamise eest kehtivad pikaajalised vanglakaristused.

Alkoholi tarbimine tänaval (v.a. litsentseeritud tänavakohvikud ja baarid) on keelatud Madriidi linnas, Baleaaridel ja Kanaari saartel.

Kõikides suuremates linnades osutavad taksoteenust litsentseeritud ja taksomeetriga taksod. Nõudmisel peab juht andma sõidu eest tasumisel linnavalitsuse embleemiga nummerdatud kviitungi (el recibo). Kõik lisatasud ja -maksud peavad olema taksos välja pandud. Lennujaamadesse ja raudteejaamadesse sõidul või sealt sõidu alustamisel võib esineda lisatasu, mida taksomeetri näit ei kajasta.

Eesti haigekassas kindlustatud inimesed, kes viibivad teises liikmesriigis ajutiselt, saavad vajaminevat arstiabi võrdsetele tingimustel selles riigis elavate kindlustatud inimestega. Selleks tuleb taotleda haigekassast Euroopa ravikindlustuskaart. Vajaminev arstiabi ei ole siiski tasuta, maksta tuleb patsiendi omavastutustasud (visiiditasu, voodipäevatasu jne) asukohamaa tariifide järgi. Seetõttu soovitab välisministeerium lisaks Euroopa ravikindlustuskaardi kaasavõtmisele sõlmida reisikindlustuslepingu.

Eestikeelsed reisiraamatud

Tenerife pihtimused. Kuidas Paradiisisaarel ellu jääda. Jow Cawlwy. 2016

Ehtsa elu maik. Palverännak maailma äärele. Maarja Paesalu. 2016

Minu Barcelona. Mäe ja mere embuses. Mirjam Johannes. 2015

Sisalik pagasis. Ühe hüppega Mayfairist Mallorcale. Anna Nicholas. 2014

Palveränduri päevik. Teekond Santiago de Compostelasse. Paavo Kangur. 2014

One Time in Barcelona. Jaanus Viide. 2013

Mässav Barcelona. Jan Beltran.2012

Aja jälg kivis. Hispaania. Helgi Erilaid. 2012

Mida te kogu aeg lõkerdate? Helen Eelrand. 2011

Minu Ibiza, Kati Lumiste, 2010

Minu Hispaania, Anna-Maria Penu, 2010, 2008

Hispaania, tuhat ja tuline! Mari Kodres. 2009

Hiline õhtusöök Hispaanias. Paul Richardson. 2008

Hispaania saapad ja silmad. Peeter Sauter. 2005

Päevapilte Hispaaniast. Erik Schmidt. 2004

Üks segikammind reisipäevik. Rüblik Sirts. 2002

Eestikeelsed reisiblogid

https://leiaend.wordpress.com (2018)

https://marisymbermaailma.blogspot.com (2017-2018)

http://ei-me-ette-tea.blogspot.com (2018)

https://lifeplaneship.com (2018)

http://vihasoo-mari.blogspot.com (2018)

https://kadrijohanna.wordpress.com (2018)

http://eestlasedmaailmas.eu (2018)

https://laura-liismadagaskaril.weebly.com (2018)

https://tiguteek.com (2009-2017)

http://nainotse.blogspot.com.ee (2017)

http://elcamino.forcebee.com (2017)

https://susantsik.wordpress.com (2017)

http://reisilesaaraga.blogspot.com.ee (2017, 2016)

http://kastzarakas.blogspot.com.ee (2016-2017)

http://toomik.blogspot.com (2017, 2011)

http://pesukarureisid.blogspot.com.ee (2017)

http://kartripib.blogspot.com.ee (2017)

https://noseynomad.com/tag/spain (2017)

http://jucjaco.blogspot.com.ee/search/label/Hispaania (2017, 2014)

http://www.foureyestwosouls.com/blog/tag/ibiza (2017)

http://ttaru.com/index.php/category/reisimine (2017)

http://helen.vene.ee (2017, 2016)

http://lilleriinilood.blogspot.com.ee (2016-2017)

http://katlinuibo.blogspot.com.ee (2013-2016)

http://dasiil1.blogspot.com.ee (2016)

http://santiagodecompostelasse.blogspot.com (2016)

http://peregareisima.blogspot.com.ee (2016)

http://kliimapagulased.blogspot.com.ee (2016)

http://kadrimaailmas.tumblr.com (2016)

http://triinsblog.com/category/hispaania (2016)

http://kristelireisiblogi.blogspot.com.ee (2016)

http://www.sulevnurme.org/15/pyreneed2015.htm (2015)

http://sayyestowanderlust.blogspot.com.ee/search/label/Spain (2015)

http://liisaseikleb.blogspot.com.ee (2015)

http://anmarjateevi.blogspot.com.ee (2015, 2013)

http://minajamenorca.blogspot.com.es (2014)

http://sandrahispaanias.wordpress.com (2014)

http://hiispaanias.wordpress.com (2014)

http://aboutwalk.blogspot.com (2014)

http://andra-kaia-barcelona.blogspot.com (2013)

http://illu-ilaria.blogspot.com (2013)

http://sammsammult.blogspot.it (2013)

http://kedi-reisiblogi.blogspot.com (2013)

http://kahekesiteel.wordpress.com (2012-2013)

http://kanaarivarblased.blogspot.com (2012-2013)

http://herzireisid.blogspot.com (2013)

Liisu matka- ja reisiblogi (2012)

http://jetevalencias.blogspot.com (2012)

http://reisidmaailmas.blogspot.com (2012)

http://hispaaniakitarr.blogspot.com.ee (2012)

Ado ja Helgi reisipäevik (2011)

http://gandoreisiblog.blogspot.com.ee (2011)

http://liinareisimine.blogspot.com.ee (2011)

https://talikas.wordpress.com/category/spain (2011,2008)

https://sites.google.com/site/inspiratsiooniring/ajaveeb (2010)

http://reisikassid.blogspot.com (2010)

http://duendedelsur.wordpress.com (2009-2010)

http://barcefckinglona.blogspot.com (2009-2010)

http://triintriin.wordpress.com (2009-2010)

http://www.tegijadhispaanias.blogspot.com (2009)

Eestikeelsed telesaated

ETV. Reisile minuga: Tenerife. 2014

ETV. Reisile minuga. Tenerife: La Laguna linn, El Teide vulkaan. 2014

Kanal 2. Reisile meiega. El Escorial ja Segovia. 2013

Kanal 2. Reisile meiega. Salamanca. 2013

Kanal 2. Reisile meiega. Avila ja Toledo. 2013

ETV. Reisile minuga. Andaluusia. 2011 

ETV. Reisile minuga. Sevilla, Cordoba. 2011 

ETV. Reisile minuga: Barcelona. 2008

ETV. Reisile minuga: Madriid. 2008

ETV. Reisile minuga. Salvador Dali radadel. 2008 

Eestikeelsed raadiosaated

Vikerraadio. Kuula rändajat. Hispaania. 2009

Vikerraadio. Kuula rändajat. Lõuna-Hispaania. 2009

Vikerraadio. Ööülikool. Miriam Omella Herrero. 2009


 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
< Jaanuar 2019  >
 

 
Free website - Webbyt