Webbyt
 
 
   
Euroopa
Lähis-Ida
Aasia
Austraalia ja Okeaania
Ameerika
 
Kanada
 
Saint-Pierre ja Miquelon
 
USA
 
Mehhiko
 
Belize
 
Guatemala
 
El Salvador
 
Honduras
 
Nicaragua
 
Costa Rica
 
Panama
 
Bermuda
 
Bahama
 
Kuuba
 
Turks ja Caicos
 
Jamaica
 
Haiti
 
Dominikaani Vabariik
 
Puerto Rico
 
Guadeloupe
 
Martinique
 
Kolumbia
 
Venetsueela
 
Guajaana
 
Suriname
 
Prantsuse Guajaana
 
Ecuador
 
Peruu
 
Boliivia
 
Brasiilia
 
Paraguay
 
Uruguay
 
Tšiili
 
Argentiina
 
Falklandi saared
Aafrika
   
 
Webbyt
 
Guajaana
EST » Reisimine riigiti » Ameerika » Guajaana
SisukaartPrindi
     
 

Guajaana

Riiki pääsemine

Eesti kodanikule on vajalik viisa, mida on võimalik taotleda Guajaana saatkonnast Brüsselis. Riigis ei ole Eesti saatkonda ega aukonsulaati, abi saamiseks tuleb pöörduda teiste Euroopa Liidu riikide esindustesse.

Reisiinfo

Reisiinfot Guajaana kohta http://www.guyana-tourism.com, http://www.travelguyana.org, http://www.carnaval.com/guyana ja http://www.turq.com/guyana.

Lennufirmad Caribbean Airlines, Surinam Airways, Delta Airlines, LIAT Airlines, Gum Air ja Trans Guayana Airways. Ülevaade Guajaana ühistranspordist.

Georgetown, Wikitraveli ja Carnavali Georgetowni teejuht. Cheddi Jagani rahvusvaheline lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Ogle lennujaam.

Mabaruma. Charity. Bartica ja Wikitraveli Bartica teejuht. New Amsterdam. Paramakatoi.

Lehthem, Wikitraveli ja veel üks Lehthemi teejuht. Savannah Inni öömaja Lehthemis.

Linden ja Wikitraveli Lindeni teejuht.

Eesti välisministeerium hoiatab, et kuritegevuse tase Guajaanas on kõrge. Sissemurdmised ja taskuvargused on igapäevane nähtus, mistõttu on soovitatav hoida oma väärisasju hotelli seifis. Relvastatud röövid on sagedased. Georgetownis on kõige ohtlikumad piirkonnad Tiger Bay ja Albouystown. Stabroeki turg, Sophia, Buxton, Agricola ja Georgetowni lõunaossa jäävad alad on samuti väga ohtlikud. Üksinda ringi liikumine, eriti õhtuti, ei ole soovitatav. Takso on kõige ohutum transpordivahend, kuid kasutada tuleks ainult mainekate taksofirmade teenuseid.

Levinud on petuskeem, et välismaalastele pakutakse tasuta lennupileteid Guajaanasse, kuid sinna saabudes seatakse tingimuseks riigist lahkudes endaga kaasa võtta väike pakike (enamasti sisaldab see kokaiini). Välisministeerium soovitab sellistest pakkumistest otsustavalt keelduda.

Raha vahetades tuleb alles hoida kõik kviitungid, sest Guajaana dollareid vahetatakse tagasi muuks valuutaks ainult nende alusel.

Guajaanas võib esineda tüüfust, malaariat ja Dengue palavikku.

Guajaanast lahkudes on kohustuslik tasuda lahkumismaks, mis tuleb maksta sularahas. See on orienteeruvalt 20 USD, kuid maksta saab ka Guyana dollarites ja Inglise naelsterlingites. Täpse summa teadasaamiseks on soovitatav külastada Guajaana reisiinfo lehekülge ja sisestada otsingusse märksõna departure tax.

Välisministeerium soovitab end kindlasti enne reisi registreerida ja teha reisikindlustuse.

Eestikeelsed reisiblogid

http://onneparl.blogspot.com (2012)


 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
< Jaanuar 2019  >
 

 
Free website - Webbyt