Webbyt
 
 
   
English
Uudised
Birma ja Tai 2016
India 2015
Ühe euroga Pärnust Prantsusmaale
Vietnami ja Kambod˛a reis
Eestikeelsed reisiportaalid
Ingliskeelsed reisiportaalid
Hääletamine
Autoturistile
Ilmaportaalid
Kohalik aeg
Reisiraha
Reisijate õigused
Geograafiamängud
Vaatamisväärsused
 
Giza püramiidid
 
Petra kaljulinn
 
Colosseum
 
Stonehenge
 
Hiina müür
 
Taj Mahal
 
Angkor
 
Chichen Itza
 
Kristuse kuju
 
Machu Picchu
Usupühad
Festivalid
Näidismarsruudid
Ingliskeelsed dokfilmid ja reisisaated
   
 
Webbyt
 
Taj Mahal
EST » Seljakotirändur » Vaatamisväärsused » Taj Mahal
SisukaartPrindi
     
 

Taj Mahal Indias

http://www.youtube.com/watch?v=37l11UzbvvA&feature=fvwrel

http://www.youtube.com/watch?v=ZblinvBE1VI

Taj Mahal on UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud haudehitis Põhja-Indias Agra linnas, mille India suurmogul D˛ahan lasi ehitada oma kolmanda abikaasa Arjumand Bano Begum'i mälestuseks. Ehitist peetakse üheks maailma kõige ilusamaks ehitiseks ja igavese armastuse sümboliks.

Naist tuntakse Mumtaz Mahal`i nime all, mis tähendab pärsia keeles “palee valgus”. Naine suri 1630. aastal neljateistkümnenda lapse sünnitamisel.

Taj Mahali ehitus algas 1632. ja lõppes 1653. aastal. Ehitusel töötas 20 000 inimest, nende seas meistrid Euroopast ja Aasiast. Peaarhitekt oli Ustad Isa (Ustad Ahmad) Lahore`ist.

Nime Taj Mahal algupära pole selge. D˛ahani valitsemise aegsed õukonnaajalood nimetavad seda lihtsalt Mumtaz Mahali hauaks (rauza). Arvatakse, et Taj Mahal ehk “kroonpalee” või “palee kroon” on lühend Mumtaz Mahali nimest.

Taj Mahali ehitamisel kasutati materjale kogu Indiast ja muust Aasiast. Ehitusmaterjalide veoks kasutati üle 1000 elevandi. Valge marmor toodi Rajasthanist, jaspis Pand˛abist ning nefriit ja mäekristall Hiinast. Türkiis oli pärit Tiibetist, lasuriit Afganistanist, safiir Sri Lankalt ja karneool Araabiast. Kokku inkrusteeriti valgesse marmorisse 28 tüüpi vääris- ja poolvääriskive.

Taj Mahal on Mughali arhitektuuri ilusaim näide, see on stiil, milles on sulandunud pärsia, islami ja India arhitektuuristiilid.

Taj Mahal on avatud hommikul kuuest õhtul seitsmeni, välja arvatud reedeti. Motoriksaga selle juurde sõitmine on keelatud, et heitgaasid valget marmorit ei kahjustaks. Koos 750 ruupiat maksva piletiga antakse veepudel ja kilesussid. Värske info piletihindade jms kohta on saadaval Uttar Pradeshi turismiameti koduleheküljel, mis on Taj Mahali ametlik kodulehekülg.

Kohalejõudmine

Agra asub Delhist 200 km kaugusel kagus. Delhi-Agra rongiajad on avaldatud siin. Delhist võib Agrasse sõita ka bussi või lennukiga, piletite otsimiseks sobib www.makemytrip.com.

Soovitused-hoiatused

Indias on vaja endale kindlaks jääda, mida te tahate ja mitte lasta end kõikvõimalikest teenusepakkujatest mõjutada. Esmalt püütakse kogu teie puhkus võimalikult kallilt ära organiseerida, teile on aga kasulik osta ainult konkreetne bussi-, rongi- või lennukipilet, mida büroo vahendab.

Ärge broneerige mõnd sellel või teistel leheküljel pakutavat öömaja. Tunduvalt odavam või mõnusam on näiteks Shanti Lodge (lugege hinnanguid) või mõni teine Taj Mahali vaatega odavam öömaja, mille võite valida kohale jõudes.

Parim aeg Taj Mahali külastamiseks on hommikul, kui päike pole veel õhku kuumaks kütnud. Võtke kaasa taskulamp, et siseruumides joonistusi uurida, veepudel ja kilesussid antakse koos piletiga.

Agrast ei maksa läbi joosta, vaatamist väärivad ka Agra kindlus ja Agrast 40 km kaugusel asuv Fathepur Sikri.


 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
< Jaanuar 2019  >
 

 
Free website - Webbyt