Webbyt
 
 
   
English
Uudised
Birma ja Tai 2016
India 2015
Ühe euroga Pärnust Prantsusmaale
Vietnami ja Kambod˛a reis
Eestikeelsed reisiportaalid
Ingliskeelsed reisiportaalid
Hääletamine
Autoturistile
Ilmaportaalid
Kohalik aeg
Reisiraha
Reisijate õigused
Geograafiamängud
Vaatamisväärsused
 
Giza püramiidid
 
Petra kaljulinn
 
Colosseum
 
Stonehenge
 
Hiina müür
 
Taj Mahal
 
Angkor
 
Chichen Itza
 
Kristuse kuju
 
Machu Picchu
Usupühad
Festivalid
Näidismarsruudid
Ingliskeelsed dokfilmid ja reisisaated
   
 
Webbyt
 
Petra kaljulinn
EST » Seljakotirändur » Vaatamisväärsused » Petra kaljulinn
SisukaartPrindi
     
 

Petra kaljulinn Jordaanias

http://www.glenndixon.org/The_Lost_City_of_Petra_2.html

http://www.youtube.com/watch?v=5z0DtShhdrg

http://3dtour.com.ua/tours/2011/petra/index.php?id=62

Tänapäeva Jordaanias asuva Petra kaljulinna rajasid muistsed nabatealased 6. sajandil e.Kr ning see muutus oma arenenud kultuuri ja vapustava arhitektuuriga oluliseks karavaniteede sõlmpunktiks. 106. aastal vallutasid nabatealaste pealinna roomlased. Pärast 363. aasta maavärinat vajus linn vaikselt unustusehõlma, kuni Šveitsi rändur Johann Ludwig Burckhardt selle 1812. aastal taasavastas. 1985. aastast kuulub Petra ajalooline linn oma amfiteatri, sammastike ja ehitistega UNESCO kaitse alla.

Tee linnani läheb läbi kilomeetripikkuse kitsa kõrgete kaljuseinte vahel lookleva mäekuru, kuni äkitselt avaneb hingemattev vaatepilt: punaka valguse kumas joonistub kaljuseinast välja Petra kauneim monument, kõrgete nikerdatud sammastega silmipimestav El-Khazneh templifassaad.

Kilomeeter kilomeetri järel avanevad külastaja silme ees kivist väljaraiutud ja nikerdatud kalmeehitised, templid, hauakambrid, kaljureljeefid, võlvitud väravad ja sammaskäigud ning kaljuseintesse tahutud veetrassid, mis kõik kõnelevad linnaelanike tehnilisest ja kunstilisest geniaalsusest. Kõike seda saadab ennekogematu värvidemäng: olenevalt kellaajast ja päikesenurgast värvuvad kaljud roosaks, tumepunaseks, purpurpunaseks või oran˛iks.

Kohalejõudmine

Enamik eesti turiste läheb sinna organiseeritud turismigrupiga. Erinevaid ekskursioone võib tellida ka ööbimiskohast või mõnest kohalikust ekskursioonibüroost.

Ammanis väljuvad minibussid Wihdat bussijaamast, kui buss on reisijaid täis korjatud. Bussisõit maksab Wikitraveli andmetel 5 dinaari, taksosõit 75 dinaari või vähem.

Kui tulete Eilatist (Iisraelist), küsivad piiril ootavad ühe tööandja heaks töötavad taksojuhid algul 100 dinaari ja on nõus hinna langetama 75ni. Kui tahate pääseda odavamalt, ärge Petrat mainige, vaid kaubelge takso Aqaba kesklinnast. Aqabast väljuvad minibussid juba kell 6.45, nendega sõitmiseks peaksite hommikul vara kohal olema.

Petras ja Petrasse viival teel saab liikuda vaid jalgsi või kaameli, hobuse ja eesliga. Kindlasti kaubelge hinna üle.

Täpsemat infot hindade, kohalejõudmisvõimaluste, öömaja jms kohta leiate Petra turismiameti, www.visitpetra.jo ja Wikitraveli lehekülgedelt.

Soovitused-hoiatused

Selleks, et mitte Petrast grupiga läbi joosta, tasuks vaadata öömaja Jordaanias, Wadi Rumis või Aqabas.

Petrasse viival kitsal kaljudevahelisel teel on tavapärasest jahedam ja tuulisem. Minnes viib tee allamäge, tagasi tulles võib pidev tõus halvaks üllatuseks olla. Pange jalga kinnised jalanõud, et mitte varbaid vastu teravaid kivirahne peksta.


 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
< Jaanuar 2019  >
 

 
Free website - Webbyt