Webbyt
 
 
   
English
Uudised
Birma ja Tai 2016
India 2015
Ühe euroga Pärnust Prantsusmaale
Vietnami ja Kambod˛a reis
Eestikeelsed reisiportaalid
Ingliskeelsed reisiportaalid
Hääletamine
Autoturistile
Ilmaportaalid
Kohalik aeg
Reisiraha
Reisijate õigused
 
Nõuandeid reisi ostmiseks
 
Lennureisija õigused
 
Bussireisija õigused
 
Ürituste piletite ostmine
Geograafiamängud
Vaatamisväärsused
Usupühad
Festivalid
Näidismarsruudid
Ingliskeelsed dokfilmid ja reisisaated
   
 
Webbyt
 
Nõuandeid reisi ostmiseks
EST » Seljakotirändur » Reisijate õigused » Nõuandeid reisi ostmiseks
SisukaartPrindi
     
 

Nõuandeid reisi ostmiseks

 Kõige kindlam on pöörduda reisifirma kontorisse. Telefonitsi tehtud kokkuleppeid pole võimalik hiljem kontrollida ja hilisemate probleemide korral tõestada.

Firmal peab olema esitada reisi ja sihtkoha kohta põhjalik materjal, samuti peab reisikonsultant olema valmis küsimustele vastama. 

Küsige, mis on kõige pikem ja kõige lühem aeg reisist taganemiseks ja kui palju sellisel juhul raha tagasi makstakse.

Uurige kindlasti, kas ja milliseid viisasid on vaja ning milline on nende maksumus. Samuti selgitage välja, kas viisad muretseb turismifirma või tuleb neid omal käel taotlema hakata.

Tundke huvi, mis juhtub siis, kui teil tekivad reisi ajal probleemid ja kuidas neid on võimalik lahendada.

Pakettreisi ostes peab reisifirma esitama enda esindaja kontaktandmed riigis, kuhu kavatsete reisida.

Tutvuge reisitingimustega

Enne reisiteenuse ostmiseks sõlmitud lepingut tuleb see ka hoolikalt läbi lugeda. Küsimuste tekkimisel tuleb need kohe reisikonsultandile esitada. Jälgige, kas ja millistel tingimustel võib teilt hiljem lisaraha küsida.

Enamike reisifirmade reisitingimused on avaldatud nende veebikülgedel: Estour, Germalo Reisid, GoAdventure, Horizon Travel, Novatours, Taisto Reisid, Teztour, Tiit Reisid, Viru Reisid, Wris.

Ettemaksu sooritamise kohta peate saama makset tõendava dokumendi – arve, tšeki. Kõik dokumendid, arved jms hoidke alles reisi lõpuni. Need aitavad hilisemate pretensioonide lahendamisel.

Reisimüüja peab andma dokumendi, kus on kirjas reisikorraldaja ja tema kohaliku esindaja kontaktandmed, reisi lõplik hind ja ajakava, täpne info transpordi, majutuse, toitlustamise ja planeeritud meelelahutuste kohta, info passi- ja viisanõuete kohta, reisist taganemise tingimused.

Kuidas valida reisifirmat?

Külastage võimalikult paljude reisibüroode kodulehekülgi, et saada ülevaade pakutavatest hindadest. Hindade puhul tuleb tähele panna ka seda, kas need on esitatud alates või on tegemist lõpphinnaga. Sageli on hinna juures tärnike ja all imepisikeselt kirjutatud “hinnad alates sellest summast”.

Uurige, kas kõikvõimalikud lisatasud ja -maksud on ikka hinna sees (lennupiletite puhul lennujaamamaksud jms).

Kui tegemist on pakettreisiga, olge eriti tähelepanelik majutuse osas. Loteriimajutuse puhul pole ette teada, millisesse hotelli ja kuhu piirkonda lähete. Hotellide tärnide osas tuleb arvestada, et Egiptuse viietärnihotell võib tähendada Euroopa mõistes kolmetärnihotelli.

Kui reisikorraldaja valitud, uurige tema tausta. Kõige lihtsam on seda teha interneti kaudu, külastades näiteks portaali Trip.ee rubriiki reisikorraldajad ja -bürood või lihtsalt reisikorraldaja nime otsingumootorisse sisestades.

Kindlasti vaadake majandustegevuse registrist, kas reisikorraldajal on olemas registreering, mis on tõend turismifirma seadusliku tegutsemise kohta. Kui juba majandustegevuse registris olete, kontrollige, kas reisiettevõttel on olemas ka kohustuslik tagatis, mis peaks reisifirma pankroti korral kindlustama reisijate naasmise lähtepunkti, naasmise käigus osutatava majutusteenuse ja ettemaksu tagastamise tarbijale reisi ärajäämise korral.

Kas pakettreisi esialgset hinda võib tõsta?

Pakettreis on reisikorraldaja poolt ühtse hinna eest pakutav, eelnevalt kindlaks määratud ja vähemalt 24 tunni jooksul osutatav vähemalt kahe järgmise reisiteenuse kogum: sõitjateveo teenus (näiteks lennu- või bussitransport); majutusteenus; muud reisiteenused, mis ei ole sõitjateveo teenuse või majutusteenuse kõrvalteenused ja mis moodustavad koguteenuse olulise osa (näiteks autorent, konverentsiteenus jm.)

Reisikorraldaja võib pakettreisi kokkulepitud hinda tõsta vaid siis, kui see on teiega sõlmitud lepingus lubatud. Reisijat tuleb hinnatõusust teavitada vähemalt 21 päeva enne reisi algust.

Kui reisikorraldaja teatab pakettreisi hinna tõusust, on teil õigus reisist loobuda ja saada kogu tasutud reisiraha tagasi; nõuda, et reisikorraldaja asendab pakettreisi teise vähemalt samasuguse maksumusega reisiga või nõustuda reisi uue hinnaga.

Kui reisikorraldaja tahab muuta reisi hinda vähem kui 21 päeva enne reisi algust, on teil õigus saada reis algselt kokkulepitud hinna ja tingimustega. 

Sõlmige reisikindlustusleping

Reisikindlustuslepingust on abi, kui te reisil haigestute, reis ära jääb, kohver kaduma läheb vms. Kasulik on tutvuda erinevate reisikindlustuse pakkumistega, te ei pea reisikindlustust koos reisiga samast büroost ostma.

Soovitatav on kaaluda kõikvõimalikke kindlustusi (reisitõrge, meditsiiniabi, pagas, reisile hilinemine jne). Tavaliselt on võimalus sõlmida kindlustus, millega kaetakse kõik ühe lepinguga.

Eraldi tuleks küsida, kas kindlustus kehtib ka lennufirma streigi, vulkaanipursete, üleujutuste jms korral. Hilisemate vaidluste vältimiseks saatke erinevatele kindlustusseltsidele meil loeteluga, mille vastu te kaitset soovite ja küsige selle hinda.

Reisitõrke kindlustus tuleks sõlmida võimalikult aegsasti enne reisi alguspäeva. Muidu võib juhtuda, et probleemi ilmnemisel (näiteks ootamatu haigestumine enne reisi või muud reisi takistavad asjaolud) ei ole teie kindlustusleping veel kehtima hakanud ja kindlustus ei hüvita teile reisi maksumust. Lisaks kindlustuslepingu sõlmimisele on oluline jälgida, et ka kindlustusmakse oleks õigel ajal tasutud.

Üldjuhul kaitsevad reisitõrke paketid reisijaid transpordihäirete eest, mis on tingitud ka tehnilisest rikkest või halbadest ilmastikutingimustest. Mõningatel juhtudel on kindlustusjuhtumiks ka see, kui sõiduvahend, millega alustati sõitu reisi algus- või lõpppunkti, satub liiklusõnnetusse, olles ise selles osaleja, kuid mitte põhjustaja.

Enamasti peab reisija suutma tõendada kindlustusjuhtumi olemasolu. Kui teiega reisil midagi juhtub, näiteks lend hilineb vms, siis püüdke kindlasti lennufirmalt oma kindlustusandjale võtta tõend selle kohta, millal ja mis põhjustel lend viibis, hilines jne.


 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
< Jaanuar 2019  >
 

 
Free website - Webbyt