Webbyt
 
 
   
English
Uudised
Birma ja Tai 2016
India 2015
Ühe euroga Pärnust Prantsusmaale
Vietnami ja Kambod˛a reis
Eestikeelsed reisiportaalid
Ingliskeelsed reisiportaalid
Hääletamine
Autoturistile
Ilmaportaalid
Kohalik aeg
Reisiraha
Reisijate õigused
 
Nõuandeid reisi ostmiseks
 
Lennureisija õigused
 
Bussireisija õigused
 
Ürituste piletite ostmine
Geograafiamängud
Vaatamisväärsused
Usupühad
Festivalid
Näidismarsruudid
Ingliskeelsed dokfilmid ja reisisaated
   
 
Webbyt
 
Bussireisija õigused
EST » Seljakotirändur » Reisijate õigused » Bussireisija õigused
SisukaartPrindi
     
 

Bussireisija õigused

Euroopa Parlament võttis 2011. aasta 15. veebruaril vastu määruse, millega suurendatakse bussireisijate õigusi, kehtima hakkab see kahe aasta pärast.
Uue määrusega tagatakse pikamaa (üle 250 km) bussiveoteenuste puhul reisijatele kaitse liiklusõnnetusest tingitud surma, vigastuse või varalise kahju korral. Hüvituse suuruseks on vähemalt 220 000 eurot reisija kohta ja 1 200 eurot pagasiühiku kohta. Samuti peab vedaja katma kulud seoses õnnetusest tulenevate praktiliste esmavajadustega (võimalus pakkuda kuni kaheks ööks majutust hotellis kogumaksumusega 80 eurot öö) ning pakkuma konkreetset tasuta abi puuetega inimestele ja piiratud liikumisvõimega inimestele nii bussijaamades kui ka bussis ning vajaduse korral ka tasuta transporti abistajatele.

Määruses on sätestatud hüvitis või ümbersuunamisvõimalus, kui bussireis on üle broneeritud või tühistatakse või kui eeldatav väljasõit hilineb rohkem kui 120 minutit. Ette on nähtud ka piisav abi (suupisted, toit ja jook), kui enam kui kolme tunni pikkune reis tühistatakse või hilineb rohkem kui 90 minutit.

Vedajad on kohustatud võimaldama veoteenuseta jäänud reisijatele vajaduse korral hotellimajutuse kaheks ööks maksumusega kuni 80 eurot öö, välja arvatud raskete ilmastikutingimuste ja suurte loodusõnnetuste korral. Kui eeldatav väljasõit hilineb rohkem kui 120 minutit või kui reis tühistatakse ning kui vedaja ei suuda pakkuda reisijale mõnda muud ümbersuunamisvõimalust ega hüvitist, hüvitatakse 50% piletihinnast.
Peale selle on kõikide teenuste (alla ja üle 250 km) puhul puuetega inimestel ja piiratud liikumisvõimega inimestel õigus mittediskrimineerivale kohtlemisele ning rahalisele hüvitisele juhul, kui nende liikumisvahendid on liiklusõnnetuse tõttu hävinud või kannatada saanud. Kehtestatakse miinimumeeskirjad reisiinfo kohta, mida kõik reisijad peavad saama enne reisi ja reisi kestel, samuti üldine info selle kohta, millised õigused on reisijatel bussijaamas ja bussis. Kõigile reisijatele peab olema kättesaadav vedajapoolne kaebuste käsitlemise kord.


 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
< Jaanuar 2019  >
 

 
Free website - Webbyt