Webbyt
 
 
   
English
Uudised
Birma ja Tai 2016
India 2015
Ühe euroga Pärnust Prantsusmaale
Vietnami ja Kambod˛a reis
Eestikeelsed reisiportaalid
Ingliskeelsed reisiportaalid
Hääletamine
Autoturistile
Ilmaportaalid
Kohalik aeg
Reisiraha
Reisijate õigused
Geograafiamängud
Vaatamisväärsused
 
Giza püramiidid
 
Petra kaljulinn
 
Colosseum
 
Stonehenge
 
Hiina müür
 
Taj Mahal
 
Angkor
 
Chichen Itza
 
Kristuse kuju
 
Machu Picchu
Usupühad
Festivalid
Näidismarsruudid
Ingliskeelsed dokfilmid ja reisisaated
   
 
Webbyt
 
Angkor
EST » Seljakotirändur » Vaatamisväärsused » Angkor
SisukaartPrindi
     
 

Angkor Kambod˛as

http://vizerra.com/en/locations/angkor-wat

http://www.youtube.com/watch?v=Lhpy7R6VKEo&feature=player_embedded#at=108 (7 minutit)

http://www.youtube.com/watch?v=IN46a_PjKFM (52 minutit)

Ângkôr on piirkond tänapäeva Kambod˛as Siem Reapi lähedal, kus asus 9.-15. sajandini Khmeeri impeeriumi pealinn. Algselt kandis see nime Jašodharapura, mille tjamid 1177. aastal purustasid. Linn taastati aastatel 1181-1201 ja sai nimeks Angkor Thom.

Angkor oli oma hiigelaegadel maailma suurim linn. Seal elas ligi miljon inimest, samal ajal kui Londonis oli vaid 50 000 elanikku. Khmeerid kirjutasid paberile, palmilehtedele ja pärgamendile raamatuid, mis on tänaseks hävinud, kuid mille kohta saab teavet hiina ajalookirjutajatelt ning paljudelt nikerdistelt Angkor Thomi (suur linn) ja Angkor Wati (suur tempel) varemetes.

Linnas olid elu- ja valitsushooned ning kümned hinduistlikud ja budistlikud templid, millest suurim oli kindlustatud Angkor Thomist tänapäeva Siem Reapi poole ehitatud Angkor Wat. Aastatel 1113.-1150 ehitatud hinduistlik Višnu tempel on ühtlasi maailma suurim pühakoda. Punasest liivakivist ehitatud hiigelsuurt templikompleksi ümbritsesid müürid ning 180 meetri laiune ning nelja kilomeetri pikkune vallikraav.

Angkor Thomi keskel on astmikpüramiidikujuline hinduistlik Bayoni tempel, mis on ehitatud 13. sajandil.  Kindlustatud linnast idas asub Ta Prohm, mis on puude ja varemete põimumise tõttu üks turistide lemmikuid.

1431. aastal vallutasid Angkori siiamlaste sõjasalgad. Khmeerid olid sunnitud Angkori maha jätma ja rajasid 1443. aastal kuningriigi uue pealinna Phnom Penhi. Tühjaks jäänud ja paljaks röövitud Angkor uppus d˛unglitaimede merre ja taasavastati alles 19. sajandi keskpaigas. Sõdade, punaste khmeeride võimuletuleku jms tõttu jätkusid 20. sajandi esimesel poolel alanud restaureerimistööd alles1990. aastatel. Tänapäeval on Angkor Kambod˛a tähtsaim turismiobjekt.

Kohalejõudmine

Enamasti minnakse Kambod˛as Siem Reap`i lähedal asuvasse Angkori Taist, mis on teekond täis seiklusi. Kes lendab Air Asiaga Malaisiasse Kuala Lumpurisse, võib sama lennufirmaga Siem Reapi edasi lennata.

Bangkoki ja Siem Reapi vahel on Bangkok Airwaysi kallite hindadega monopol. LOTi või mõne teise lennufirmaga Euroopast Hanoisse lennates tuleb Siem Reapi minna maitsi või lennata Phnom Penhi (Air Asia läheb sinna Bangkoki kaudu).

Kes lennukit eelistab ja Kambodzas pikemalt peatuda tahab, võib Bangkokist Air Asiaga lennata Phnom Penhi ja sealt bussi või laevaga Siem Reapi minna. Maismaad pidi minnes tuleb esmalt otsustada, kas valida näiteks Bangkokist Khao San Roadilt otsebuss või ise piirini sõita, Aranyaprathet/Poipet piiripunkt ületada ja seejärel Siem Reapi sõitmiseks takso kaubelda.

Siem Reapist Angkori erinevate templiteni sõidavad tuk-tukid ja taksod, kes on valmis teid päev otsa ühest templist teise viima ja ootama. Tuk-tukkide päevahind algab 10 dollarist.

Hoiatused-soovitused

Lonely Planet ja Tripadvisor hoiatavad Khao San Roadilt Siem Reapi sõitvate otsebusside eest, kuid osad eestlased on nendega rahul. Oluline on varem Kambod˛a e-viisa teha, piiripunktis endale kindlaks jääda, kannatust varuda ja mitte lasta Siem Reapis viletsat ja kallist öömaja pähe määrida.

Lennukiga Bangkokki saabudes või Aranyaprathet/Poipet piiripunktis tuleb kohe teha re-entry viisa, muidu ei pääse te piiripunktist Taisse tagasi. Olge piiripunktis tähelepanelikud, mille eest ja kui palju te maksate ning üritage Siem Reapi sõitmiseks taksot või mõnda muud transpordivahendit jagada. 

Kui Angkori templite vahet ringi sõidate, ärge jätke Ta Prohmi külastamata. Ignoreerige isehakanud giide ja erinevate asjade pakkujaid. Riietust valides ärge unustage, et tegemist on templitega.

Piletihindade, külastusreeglite, Angkori ajaloo jpm kohta leiate infot Angkori ametlikult koduleheküljelt.


 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
< Jaanuar 2019  >
 

 
Free website - Webbyt